| mara67 a întrebat:

Cum devi user senior?

Răspuns Câştigător
| didi66 a răspuns:

Salut, deci eu am 6112 si nu sunt senior deci 5000 de puncte nu este echivalentul a 100 de raspunsuri. Cel mai probabil scrie 100 de raspunsuri si dupa aia a doua zi verifica sa vezi daca s-a schimbat ceva, incearca ca raspunsurile sa fie si folositoare ca poate asa mai primesti si fundite. Si daca vrei sa afli mai multe intra pe intrebari frecvente. Sper ca te-am ajutat happy funda?

7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! pai mai intai trebuie sa ai cat mai multe raspunsuri si sa fie si de buna calitate, vad ca vechime ai pe site, dar nu ai avut activitate, trebuie sa ai 100 de raspunsuri, dand raspunsuri cat mai multe, primesti puncte, datorita acestor puncte urci in clasament..cat despre cum devii user mai ai de asteptat...
O seara buna!

| mara67 explică (pentru caramela):

Multumesc de raspuns. eu am intrebat pentru a afla conditiile la care se devine user senior.
eu abia acum 3 zile am venit pe site ( e adevarat ca mi-am facut contul demult )
nu stiu unde am vazut ca trebuie sa ai 5000 de puncte. nu stiam de intrebari

| caramela a răspuns (pentru mara67):

Trebuie sa fii activa..atunci cand se poate, asta nu inseamna ca trebuie sa iti neglijezi alte indatoriri.happy

| MrAngelus a răspuns:

"Un membru junior ramane membru junior pana la momentul in care scrie 100 de raspunsuri. Cu un minim de 10 zile de juniorat."

Sursa: http://www.tpu.ro/blog/?p=2183

Răspuns utilizator avertizat
| Maysa a răspuns:

O dată ce ai devenit senior, vei putea vorbi pe Chat, să trimiți mesaje private oricui, să dai voturi și să raportezi.
Pentru a ajunge la acest rang, ai nevoie de 100 de răspunsuri și 10 zile de activitate pe site.
*Cele 100 de răspunsuri sunt echivalentul celor 5000 de puncte.
Succes!