| Laura1092 a întrebat:

Cum devii userul anului?

Răspuns Câştigător
| Dema a răspuns:

Buna.
Ca sa fii User-ul Anului trebuie mai intai sa fii exper TPU.Cand o sa se aleaga User-ul Anului 2011 toti utilizatorii sunt pusi sa voteze.
Pana acum NOname si Brigaela sunt User-ul anului.
Ca sa fii expert TPU:
Un lucru este sigur:nu prin funde,cum fac 90% din utilizatori de aici.
Oricine poate devenii expert TPU,singurele conditii OBLIGATORII,dar mai sunt si exceptii sunt:
- sa fi participat intens pe TPU.ro: minimum 500 de raspunsuri postate si minimum doua luni de la inscriere
- sa fi oferit, in mod consecvent, informatie care sa fie de folos celorlalti; raspunsurile cu caracter conversational, trivial sau zeflemitor nu se iau in considerare
- sa nu fi jignit alti utilizatori
- sa fi respectat politica TPU.ro si scopul esential pentru care acesta a fost creat
Acei utilizatori care provoaca sau stimuleaza conflicte, cei care jignesc, hartuiesc, abuzeaza de functiile site-ului, spameaza sau incalca in oricare alt fel politica noastra sau termenii si conditiile tpu.ro, au sanse mult mai mici de a deveni Experti TPU.ro, deoarece consideram ca acestia inteleg gresit menirea site-ului Toti Pentru Unu si il folosesc in alte scopuri decat cel pentru care e destinat

6 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Stai pe site 24h/24, 7 zile/7. Raspunzi la toate intrebarile puse de copii. Cel mai bine, dai vreo 5-6 raspunsuri diferite pe care, apoi, le iei cu copy-paste si le refolosesti ori de cate ori o intrebare se repeta. In felul asta, nici nu-ti dai seama cat de repede iti creste numarul de raspunsuri.
Din cand in cand (dar nu prea des) cauti pe vreun site obscur diverse cugetari moralizatoare si le pui aici, sub forma de intrebari, ca sa vada toata lumea cat esti de inteligenta. Ah! Si, neaparat trebuie gadilat in mod placut orgoliul adminilor.
Glumesc. Asta e ceea ce se face.
Ceea ce AR TREBUI facut este sa dai raspunsuri cat mai utile, cand poti, cui vrei, sa nu cersesti funde si, mai ales, sa nu aspiri niciodata la titluri din astea.
Acum mi-am amintit de o vorba a lui tata: Cand vrei sa scapi de-un prost, avanseaza-l!

| música a răspuns:

Buna

Ca sa devii userul anului trebuie sa respecti anumite reguli printre care:

1.Trebuie sa raspunzi cat mai bine la intrebarile puse de colegii tai

2.Nu trebuie sa cersesti fundele ci acestea ti se vor da numai daca colegii considera raspunsul tau ca fiind unul de apreciat

3.Nu trebuie sa adresezi jigniri colegilor de pe TPU

4.Trebuie sa ai peste 500 de raspunsuri ca sa poti deveni userul anului, iar aceste raspunsuri sa fie date cu cap.

5.Sa nu incalci regulamentului sit-ului TPU.

Pentru mai multe informatii iti dau link-ul unde te poti documenta si mai mult cu privire la acest subiect :

http://www.tpu.ro/blog/?p=134&cpage=1#comment-8658

Aici vezi criteriile in functie de cum poti fi ales userul anului sau expert TPU.alegerea acestor 2 titluri se face de catre administratorul site-ului...

Numai bine si succes in continuare!

| Oliveoo a răspuns:

Devii userul anului daca raspunzi la foarte multe intrebari si primesti cat mai multe funde [sa ajuti cat mai multe persoane]. Trebuie sa ai un comportament exemplar atat pe chat cat si in raspunsurile date, sa ai cat mai multe puncte.
Funda?:X:X

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Fiind un user serios si dand raspunsuri bune pentru a castiga cat mai multe fundite!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noname stie. Te muti cu casa pe site. Aici maninci, aici dormi, aici te trezesti si... comunitatea te va rasplati cu un rahat albastru. Pardon, chenarhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pupand in c** pe ai mai mari! Ca in politica!big grin