| Rockărița a întrebat:

? Cum devii userul anului?

6 răspunsuri:
| Anestezia a răspuns:

Da`te bine pe langa majoritatea adminilor! SI obtii cat mai multe funde.Ok papa te pup

| TeoPT a răspuns:

Alegerea userului anului presupune voturi din partea celorlalți utilizatori. Ceea ce înseamnă că trebuie în primul rând să nu superi pe nimeni, să ajuți multă lume, să nu jignești pe nimeni, să fii de treabă cu toți. Ceea ce, sincer, mi se pare cam fără rost, deoarece presupune să îți pui singur limite în exprimarea punctului de vedere, să nu spui anumite lucruri doar ca să nu jignești persoana respectivă. Sincer, consider că este mult mai bine să îți spui părerea exact așa cum e și să superi o persoană decât să fii prefăcut doar ca să îi câștigi aprecierea. Consider că nu se merită.
În altă ordine de idei trebuie să fii cel mai activ utilizator de pe site pe tot parcursul anului, să dai răspunsuri folositoare, inteligente și scrise corect. Să fii un exemplu pentru toți utilizatorii.

Baftă

| aly02 a răspuns:

Avand cele mai multe funde!
frunda?big grin

| Laura1092 a răspuns:

Buna.
Ca sa fii User-ul Anului trebuie mai intai sa fii exper TPU.Cand o sa se aleaga User-ul Anului 2011 toti utilizatorii sunt pusi sa voteze.
Pana acum NOname si Brigaela sunt User-ul anului.
Ca sa fii expert TPU:
Un lucru este sigur:nu prin funde, cum fac 90% din utilizatori de aici.
Oricine poate devenii expert TPU, singurele conditii OBLIGATORII, dar mai sunt si exceptii sunt:
- sa fi participat intens pe TPU.ro: minimum 500 de raspunsuri postate si minimum doua luni de la inscriere
- sa fi oferit, in mod consecvent, informatie care sa fie de folos celorlalti; raspunsurile cu caracter conversational, trivial sau zeflemitor nu se iau in considerare
- sa nu fi jignit alti utilizatori
- sa fi respectat politica TPU.ro si scopul esential pentru care acesta a fost creat
Acei utilizatori care provoaca sau stimuleaza conflicte, cei care jignesc, hartuiesc, abuzeaza de functiile site-ului, spameaza sau incalca in oricare alt fel politica noastra sau termenii si conditiile tpu.ro, au sanse mult mai mici de a deveni Experti TPU.ro, deoarece consideram ca acestia inteleg gresit menirea site-ului Toti Pentru Unu si il folosesc in alte scopuri decat cel pentru care e destinat

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Adminii site-ului pun această întrebare pe site și ceilalți își spun preferații. Cel/cea care întrunește numărul cel mai mare de voturi este ales/asă ca userul anului.
Trebuie să ai o activitate constantă pe site, să respecți politica site-ului, să oferi calitate în răspunsuri.
Pa, pa.