| jasminedenissamaria a întrebat:

Cum fac sa imi pun o poza la avatarul TPU.? P.S Funda & vot pentru cine da primul raspuns corect!

Răspuns Câştigător
| LeMousiqe a răspuns:

Buna! Primul pas de duci la bara cea portocalie din stangawinking. Dupa dai rasfoiesti prin poze si alegi imaginea dorita! Cam atat.
Pa!

8 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Bine ai venit, draga mea. Dai click la'' Editare profil'', gasesti in partea stanga de acolo '' Selecteaza imagine profil'' si dai click pe ''Alegeti fisierul'', incarci o imagine si ''Salveaza profilul''. Succes!

| jasminedenissamaria explică (pentru EmaS):

Multumesc! Nu intalnesti mereu oameni asa de draguti si imi pare rau cu nu ti-am dat funda! Poate altadata!happy

evenso
| evenso a răspuns:

Intra la Editare profil http://www.tpu.ro/site-users/edit/ de acolo la Selecteaza imagine profil (Rasfoire)- alegi imaginea dorita, incarci poza si Salveaza profilul.

Mai multe informatii gasesti aici:
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
intra la editare profil, se afla in stanga ta unde scrie Logat ca... dai click si te duci la selecteaza o poza/imagine de profil, dai click pe alege, si ti se deschide un chenar, te duci in documentele tale sau unde ai tu poze, selectezi poza/imaginea dorita... apoi astepti pana e "cercetata" de admini si apoi aprobata
sper sa reusestihappy
Mult succes si o seara frumoasa sa aihappy

| CautNume a răspuns:

Intri la "Editare profil": (chenarul portocaliu din stanga) si dai la "Rasfoire" (la "Selecteaza imagine profil") si dupa ce ai ales o poza dai la "Salveaza profilul".
Trebuie sa astepti 1-2 zile pentru ca poza trebuie aprobata de un administrator. Succes!
Mai multe despre TPU: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
http://www.tpu.ro/blog/

| ConnieMeowღ a răspuns:

Uita-te in partea stanga a ecranului unde vei vedea "Logat ca jasminedenissamaria". Dedesubt cauta "Editare profil". Incarca un avatar din calculator apasand pe "choose file". Iti alegi ce poza vrei din calculator dupa care nu uita sa salvezi modificarile apasand pe "Salveaza profilul". Succes!winking

| geanipusy a răspuns:

Unde iti apare mai mule optiuni(stnga)cauta acolo o sa fie pupiici!