| MAteiLaAjutat a întrebat:

Cum folosesc si eu emoji-uri pe TPU?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Am mai spus-o, pe TPU nu se pot folosi emoji asa cum le stii pe cele moderne, ci noi aici folosim sistemul din anii 90' a lui yahoo mess;)
adica emoticoane nu emoji!;)

gasesti aici o lista de exemplu https://www.emoticonr.com/emoticons/yahoo/

text codul din acel tabel se transforma in "icon" aici;;)

| dullcat a răspuns:

Cauti moacele specifice pentru yahoo messenger, din ce vad sunt aceleasi.Have fun.

| lpavel a răspuns:

Trebuie sa stii prescurtarile de taste! Nu exista comanda speciala pentru asta! Eu stiu doar zambet si ras si imi ajunge atat, deci memoreaza: pentru zambet apesi tasta 2 puncte urmat de paranteza inchisa happy iar pentru ras 2 puncte urmat de litera D sau 2 paranteze inchise si se va vedea asa: laughing big grin