| allexya501 a întrebat:

Cum pot sa imi pun la profil o poza care se misca? am vazut la multi oameni dar nu inteleg cum si le-au pus.

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Imaginile miscatoare adica gif animated la pui la fel pe profil (trebuie sa fie de marimea maxima de 60/60) ca pe una in format jpg ( cum ai si tu ) sau png astfel:

Intra la Editare profil http://www.tpu.ro/site-users/edit/ de acolo la Selecteaza imagine profil (Rasfoire)- alegi imaginea dorita, incarci poza si Salveaza profilul.

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
salveaza gifu-ri in comp-ul tau, apoi
intra la editare profil, se afla in stanga ta unde scrie Logat ca. dai click si te duci la selecteaza o poza/imagine de profil, dai click pe alege, si ti se deschide un chenar, te duci in documentele tale sau unde ai tu ai salvat pozele, selectezi poza/imaginea dorita...
sper sa reusesti
Mult succes si o zi frumoasa sa aihappy

| allexya501 explică (pentru caramela):

Dar de unde imi pot salva gifu-ri?

| alexs99 a răspuns:

Trebuie sa salvezi gif-uri in cailculator apoi sa dai la editare profil si sa-ti selectezi imaginea.