| tuGatita a întrebat:

Cum se pot sterge intrebari si/sau raspunsuri de pe TPU?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Poţi să trimiţi o cerere la Contact http://www.tpu.ro/contact (ataşează link-ul cu postarea, care vrei să fie ştearsă!), să raportezi/blochezi singur/ă întrebările sau răspunsurile sau să le editezi (dacă sunt recente). În mod normal, este nevoie de minim 2 raportări. Deci, mai rogi un prieten, ca să te ajute. După ce postările respective vor fi blocate, ele nu vor mai fi vizibile pe site, însă doar administratorul site-ului (Cristina) le pot şterge de tot.

P.S. Apropo, raportările abuzive/nejustificate se penalizează. Trebuie să ai foarte mare grijă ce raportezi, pentru că dacă depăşeşti limita maximă de raportări abuzive (10), poţi să fii suspendat/ă. De fiecare dată gândeşte-te de zece ori, dacă o postare merită să fie raportată sau nu. Succes! Numai bine!

Elianna
| Elianna a răspuns:

Se pot raporta de catre un user care are peste 5000 de puncte sau de doi care au impreuna 5000 de puncte.Acest lucru se intampla cam in 12 ore.
Dar poti sa ceri la "contact" adminului Cristina sa le stearga.Si asta dureaza cateva zile. Daca se mai pot edita, modifica-le in asa fel incat sa-ti convina, dar fara sa schimbi prea mult sensul la intrebari, ca altfel raspunsurile se potrivesc ca nuca in perete!

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Trimite un mesaj adminilor cu linkul intrebarii specificand motivul pentru care vrei sa iti fie sters raspunsul/intrebarea

| unknownn a răspuns:

Cand pu.la mea aveti de gand sa cititi: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
CAND? Intrebarea asta a fost pusa cel putin de 50 de ori pe TPU.

| Eva9610 a răspuns:

Le poti raportahappy...scrie in dreptul fiecarei intrebari/propozitii "Raporteaza"happy