| Dilaa98 a întrebat:

Daca eu adaug pe cineva ca prieten pe TPU, si acea ma va avea automat la prieteni, sau trebuie ca si acea persoana sa ma adauge pe mine?

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Depinde cum are el setat profilul.
Unde scrie "Doresc sa accept prietenii" apar optiunile:
- Manual, prin aprobare.
- Automat pe toti.
- Pe nimeni.

| Dilaa98 explică (pentru evenso):

Aaa,deci daca ma aproba.

| evenso a răspuns (pentru Dilaa98):

Cum am scris mai sus, depinde utilizatorul cum are setat aceasta optiune, ori trebuie sa accepta manual, ori automat, ori deloc.

Poti vedea si tu la profilul tau, intra la http://www.tpu.ro/site-users/edit/
si de acolo vei vedea la "Doresc sa accept prietenii".

| Dilaa98 explică (pentru evenso):

Gata,am inteles, multumesc frumos kiss.

| evenso a răspuns (pentru Dilaa98):

Cu mare placere. kiss

| darrio2007 a răspuns (pentru Dilaa98):

Da.Te aproba.

8 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Trebuie ca acea persoană să te accepte.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Aşa cum spunea şi @evenso, sunt 3 tipuri de setări la profil, DEPINDE cum şi-a setat persoana respectivă profilul...

Dacă i-ar fi fost setat la opţiunea "pe nimeni", atunci ai fi primit o notificare în care ţi se preciza că userul respectiv NU acceptă cereri de prietenie.

Deoarece, cred că n-ai primit o astfel de notificare în momentul în care l-ai adăugat în lista de prieteni, înseamnă că îţi va accepta "manual" cererea.

După "aprobare" vă veţi avea reciproc în lista de prieteni.

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa iti accepte cererea de prietenie.