| cristina_1795 a întrebat:

De câte răspunsuri câștigătoare ai nevoie ca să devii expert?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Titlul de expert nu depinde de numărul de răspunsuri câştigătoare (nu este stabilit un anumit număr la care devii automat expert). Trebuie să ai o activitate susţinută şi îndelungată pe TPU, în teorie cel puţin 500 de răspunsuri şi două luni, în practică cu mult mai mult, să ai multe răspunsuri folositoare, din mai multe domenii ori chiar să fii expert într-un domeniu. Când echipa TPU va considera că îndeplineşti condiţiile şi că meriţi titlul ţi-l va acorda. Succes şi numai bine.

9 răspunsuri:
| TitiDrLove a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aproximativ 100. ?
Funda?

| Gufiii a răspuns:

Ca sa devii expert conteaza calitatea raspunsurilor nu cate rasp castigatoare aiwinking

| DaNiElA_8352 a răspuns:

Nu conteaza doar fundele trebuie sa ai 5000 de raspunsuri date de tine si 500 castigatoare. happy

| Wihaela a răspuns:

Cel putin 150

| TeoPT a răspuns:

Ai nevoie de o palmă după ceafă.
Nu contează răspunsurile câștigătoare ca să fii expert.
Expertul este ales de către echipa TPU.ro atunci când ei consideră că meriți acest titlu. Nu se acordă oricui.

Să îți dau un exemplu:
Pe site scrie că trebuie să îndeplinești și aceste condiții pe lângă o activitate folositoare pentru ceilalți de pe site
*minim 2 luni de activitate și 100 de răspunsuri / 5000 de puncte
*minim 500 de voturi inteligent și folositor
*minim 10% din răspunsuri să fie câștigătoare.

Acum, exemplul.
Eu am 198.150 de puncte, activitate de 13 luni pe site, în jur de 2300 de răspunsuri din care vreo 250 câștigătoare. Îndeplinesc toate condițiile precizate de echipa TPU.ro. Totuși nu sunt expert.

Concluzii - titlul de expert nu se acordă automat la îndeplinirea unor anumite condiții, standarde. Se acordă atunci când dovedești că îl meriți.

Baftă

| Cristina_5311 a răspuns:

Ai nevoie de vreo 500 cred din cate am auzit dar ai nevoie si de activitate.

| Jessica a răspuns:

Buna Cristina. Sa nu ii crezi pe cei care au zis ca trebuie 300 funde, cel putin 150 pentru ca nu este adevarat! Conteaza continutul raspunsurilor, trebuie sa ai voturi folositoare, sa raspunzi foarte bine la fiecare domeniu etc. Fundele nu conteaza. Adminii site-ului decid cand este cineva expert. Sper ca te-am lamurit.

| PhoenixSuns a răspuns:

Nu conteaza cate raspunsuri castigatoare ai. Conteaza cat de loial si dedicat esti TPU-ului.