| AlexUnderADS a întrebat:

De ce nu sunteti corecti si nu puneti la variantele de raspuns de la oracol mai multe raspunsuri posibile care pot fi foarte des intalnite? De exemplu, la intrebarea "Cine-i modelul dupa care te ghidezi in viata?" exista un numar mare de tipuri de persoane (un parinte, o vedeta, preot, prieten, scriitor, medic, sportiv, altcineva, etc, etc, etc) dar nu exista varianta de raspuns "nu ma ghidez dupa nimeni". Eu daca nu ma ghidez dupa nimeni ce raspund? Sunt obligat sa dau alta varianta de raspuns. Vi se pare normal? Astept raspuns de la o persoana din partea TPU (admin, moderator, etc)

5 răspunsuri:
| TPU.ro a răspuns:

Daca nu exista o varianta de raspuns care sa ti se potriveasca, poti sari peste intrebarea respectiva.

Alexandra - TPU

| AlexUnderADS explică:

Dar chiar deloc nu sunteti corecti. "Obligati" (indirect) utilizatorii sa raspunda la unele intrebari desi ei nu se incadreaza la nicio varianta de raspuns. A doua intrebare care ma deranjeaza enorm ca nu am varianta de raspuns. La intrebarea "Cand vine vorba de politica, esti mai degraba..." sunt variante de raspuns: 1. Mai degraba de dreapta 2. Mai degraba de stanga si 3. Nu mi-am definitivat inca optiunea politica; dar apoliticii ce raspund? Daca raspund a 3-a varianta inseamna ca ma intereseaza politica dar ca inca nu mi-am definitivat inca optiunea politica.

Faceti diferente/discrimanari sau numitile cum vreti voi si nu e bine. Continui sa fiu utilizator al acestui site (desi ma gandisem sa nu-l mai folosesc deloc chiar daca il folosesc de ani de zile-cu mult dinainte de a-mi crea cont) doar pentru ca ma gandesc ca poate nu veti mai proceda asa dar daca si pe viitor veti proce da la fel...

| AlexUnderADS explică:

Da, stiu, o sa-mi ziceti ca nu ma obliga nimeni sa raspund la intrebarile din oracol dar daca tot creeati sectiuni nu va doriti sa le si foloseasca utilizatorii? nu va doriti utilizatori activi?

| AlexUnderADS explică:

La intrebarea "Cata incredere ai in preoti si in Biserica?" ar fi trebuit si varianta de raspuns "deloc".

| AlexUnderADS explică:

Imi cer scuze, nu am observat optiunea "no comment, vreau alta intrebare". Dar oricum, tot nu e corect ceea ce faceti cu aceste intrebari. Stiu de ce alegeti anumite variante de raspuns dar nu are cazul sa intram in polemici. Eu intreb, eu imi dau raspunsul. Nu e nevoie de raspuns din partea TPU. Si ca sa raspund la intrebarea care mi-a aparut in acest chenar, si anume daca vreau sa mai dau multe detalii de despre intrebare, nu, nu vreau sa mai dau detalii. E ultimul raspuns. Tare curios sunt cat o sa stea intrebarea asta si raspunsurile pe aici. Si daca se sinchiseste vreo persoana din partea TPU sa dea vreun raspuns... Asa, de curiozitate, nu ca m-ar interesa neaparat.