| Yaesmin a întrebat:

De ce raspunsurile de la trivia/amuzante nu sunt importante in concursul "Campionul zilei"?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai da, ca idee am vazut. Dar asta nu inseamna ca T/A ar trebui inclusa in acest program(cu toate ca ei il numesc concurs) laughing

11 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Probabil răspunsurile de la "Trivia/Amuzante" sunt considerate pur conversaţionale şi inutile...deşi se ştie că râsul prelungeşte viaţa.

http://www.andreearaicu.ro/......mecanismul

http://blog.jorjette.ro/rasul-prelungeste-viata/

"...râsul lungeşte viaţa, micşorează stresul, vindecă durerile de cap, ca şi infecţiile, şi toate acestea pentru că râsul reduce tensiunea nervoasă."

| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

Da, dar pana si tu stii ca n-ai mai ras acolo(poate doar la postarile tale) de ani de zile.

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Ziceam ca idee. "Amuzant" nu înseamnă "inutil".

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

...şi cum n-am râs? Da' aici? :))

http://www.tpu.ro/......arbatilor/

| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

Bine. Tac. big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

Pai da, ca idee am vazut. Dar asta nu inseamna ca T/A ar trebui inclusa in acest program(cu toate ca ei il numesc concurs) laughing

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La secțiunea precizată consideri că ajuți?
Nu cred!
Pa, pa.

Apache
| Apache a răspuns:

Pentru ca intreabarile de acolo sunt inutile si de cele mai multe ori prostesti...

T/a nu ar trebui sa insemne numai intrebari puse in bataie de joc si glume ieftine...dar cu practica e mai greu.

| Iubibilăă a răspuns:

Rolul concursului este de a ajuta lumea si de a primi ca premiu un tricou.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consider că Trivia Amuzante e locul unde ar trebui să îți zboare imaginația și să faci lucruri creative, amuzante, cu priză la public. Așa că această originalitate ar trebui răsplătită.
Cum s-a zis și mai înainte, râsul prelungește viața, așa că și voturile amuzante ar trebui punctate.

Acum vorbeam doar teoretic, dar ce facem cu practica? Site-ul nu trebuia să fie unul conversațional, ci unul la care să primim rezolvări.

Deși, cred că puteau fi luate în calcul și răspunsurile la întrebări de genul „Puteți să îmi dați niște bancuri cu Bulă?". Doar că sunt considerate inutile, loc unde poate răspunde oricine și s-ar băga în umbră rezolvările la probleme. Aiurea! Trebuie să ai umor, imaginație și inteligență acolo. Faptul că mulți n-au așa ceva, e altceva, dar zic așa, ca principiu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Pentru ca nu ajuti cu nimic, sunt puse doar de amuzament.
Te pup!

| MEIALI a răspuns:

Eu stiu ca se pun