| Himera a întrebat:

De ce simt unii utilizatori nevoia sa spefice ca vor da funda si voturi? Mie mi se pare ceva firesc sa recompensezi omul daca te-a ajutat sau sa ii atragi atentia ca a fost pe langa. As dori raspunsuri in special de la cei care au obiceiul asta. Nu tin neaparat sa aflu. Doar ma plictisesc.

6 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Deoarece din pacate sunt prea putini cei care raspund pe siteul acesta din dorinta de a ajuta cu adevarat alti useri!
Dimpotriva marea majoritate a userilor raspund la intrebari numai pentru funde sau voturi ...si o intrebare care specifica aceste lucruri la sfarsit atrage...
Tocmai de asta sunt multe raspunsuri la intrebari de genul,,buna,da, papa,,
E pacat ca s-a ajuns aici...dar baremi mai sunt cativa useri pe site care raspund de dragul de a raspunde, si nu de a fi recompensati pentru asta

| ChioruL14 a răspuns:

Spun ca dau funda ca sa atraga fraierii

| Rockart a răspuns:

Ca să te simţi obligat să-i oferi funda pentru răspunsul sec şi stupid pe care l-a dat.

| Lightning1997 a răspuns:

Nu am obiceiul asta,decat la inceput aveam,deoarece mi se pare ridicol.dar pot sa iti pun ca unii considera ca vor primi mai multe raspunsuri, ceea ce nu este adevarat.un lucru mai ridicol mi se pare ca, multi dintre cei care spun ca dau vot nici macar nu sunt seniori, sunt juniori.

| Dark13 a răspuns:

Pai daca zici ca dai funda si voturi vreau multi sa raspunda pentru ca daca ai funda urci in clasament si voturi happy dar e normal cum ai zis tu

| AnnaaLuvYa a răspuns:

Bună! Păi din câte văd nu ești mai vechi pe site deci îți voi spune eu! Așa eram și eu înainte...Pentru început oamenii aceștia au înnebunit că dacă cer funda acel om care a pus întrebarea poate nu vrea să dea o funta iar ei cer.Sunt obsedați de faptul că pot să ajungă pe unde au ajuns utilizatori mai vechi! Asta-i viața! O seară plăcută!