| brett a întrebat:

Eu sunt nou pe acest sait si doresc si stiu ce este "funda„ asta pe care o doresc toti si ce insemnatate are...

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Bine ai venit! Funda este un gest prin care multumesti celui care a rupt din timpul sau ca sa iti vina in ajutor.In dreptul raspunsului pe care il consideri cel mai bun, se afla o fundita.Dai click pe ea si asa ai premiat pe cel care te-a ajutat.Ca sa primesti fundita trebuie sa te straduiesti sa dai raspunsuri de calitate.Pentru fiecare raspuns castigator primesti din partea TPU 100 de puncte. Succes!

7 răspunsuri:
| ImiPlacToate a răspuns:

Funda e raspunsul castigator care o pui tu la intrebare ta cand raspunde unii la intrebare funda apare in dreapta, ea valoreaza 100 puncte, O zi buna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai să zicem că ești nou și că te iert, deși sunt atâtea întrebări pe zi la categorie.
Citește http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#16 și te vei lămuri.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Lecturează asta: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
Bine ai venit printre noi!
Pa, pa.

| Mangustă a răspuns:

Funda e oferi raspunsului castigator apasand pe conturul ei de langa raspuns. Numai cel care a pus intrebarea poate sa ofere funda si nu poti sa ti-o oferi tie. Valoreaza 100 de puncte. http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#16

caramela
| caramela a răspuns:

Buna bretthappy
in momentul care tu pui o intrebare pe TPU, astepti sa primesti raspunsuri cat mai multe(daca se poate) apoi in functie de raspunsurile primite, tu desemnezi castigator dand fundita raspunsului cel mai bun, e un fel de "multumesc" pentru deranjul/munca si efortul celui care te-a ajutat, si tu daca dai raspunsuri bune si de calitate, poti fi rasplatit cu fundita
e o dovada ca raspunsul tau a fost unul satisfacator pentru respectiva persoana...acumuland fundite multe, ocupi un loc bun in clasamementul TPU.
O seara buna si frumoasa sa aihappy

| onasis1961 a răspuns:

Conform regulamentului:
Ce este funda? Cum dau funda?
Funda este echivalentul unui "Multumesc" virtual si marcheaza raspunsul castigator la o intrebare. Pentru a acorda o funda, intra in pagina intrebarii tale, iar in dreapta fiecarui raspuns vei observa o funda portocalie. Trebuie doar sa dai click pe cea din dreptul postarii pe care vrei sa o desemnezi castigatoare. Toti cei care au raspuns la intrebarea ta au lasat la o parte, chiar si pentru cateva momente, interesele si grijile proprii pentru a-ti oferi un sfat, o solutie, o vorba buna sau macar pentru a-ti lumina chipul cu un zambet. A alege un raspuns castigator inseamna a-ti arata recunostinta fata de cel care consideri ca te-a ajutat cel mai mult. Acesta va fi recompensat din partea TPU.ro cu 100 puncte si, in acelasi timp, va putea sa se bucure de faptul ca a reusit sa te ajute cel mai mult. A alege un raspuns castigator poate fi felul tau de a multumi pentru ajutorul primit.