| dmrtr a întrebat:

FUNDA! la ce folosesc fundele?

Răspuns Câştigător
| angelo200 a răspuns:

Fundele la dai la cele mai bune raspunsuri primite daca ai foarte multe funde poti deveni expert TPU
Bafta!

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ai deja vreo douăzeci. Ți-au folosit la ceva?

De ce trebuie să căutăm un folos în toate? Nu mai știm să apreciem un "mulțumesc"?

| hideaway a răspuns:

Dintre toate răspunsurile oferite pentru o întrebare, câștigător este acel răspuns care se dovedește a fi cel mai inteligent și cel mai de folos pentru persoana care a pus întrebarea respectivă, fie prin desemnare de către această persoană, fie prin desemnare în mod automat, în funcție de numărul de voturi "folositor" și "inteligent" primite de la membrii comunității.
Procedura este următoarea: După trei zile de la postarea unei întrebări pe TPU.ro, dacă aceasta primește cel puțin două răspunsuri, utilizatorul care a pus respectivă întrebare primește o notificare prin e-mail, în care este invitat să desemneze răspunsul pe care îl consideră cel mai bun. Utilizatorul are la dispoziție cinci zile pentru a alege răspunsul câștigător. Dacă utilizatorul nu alege un răspuns câștigător în termen de cinci zile, desemnarea răspunsului câștigător se realizează în mod automat.
Mai pe scurt: Fundele ajută pentru a crește în rank.
Noroc.

| ChioruL14 a răspuns:

Sa nu iti sara adidasii din picioare

| negru30 a răspuns:

Sa te simti bagat in seama

| alexalex2001 a răspuns:

Fundele sunt folosite pentru a ajunge expert TPU.Pentru a ajunge expert TPU trebuie sa ai minim 200 funde.Si cand ajungi expert TPU poti accesa multe intrebari poti vorbi cu admini.Acum nu sunt nesimtit dar imi poti da o funda? Bafta.

| bike a răspuns:

Funda=raspuns castigator
Daca ai multe funde(raspunsuri castigatoare) te avanseaza in statu: junior--->senior etc.

| adryan1212 a răspuns:

Funda este folosita cand primesti raspunsul la o intrebare si crezi ca acea intrebare este corecta cum imi dai tu funda
edte in partea din dreapta

| raullik007 a răspuns:

Fundele TPU.ro sunt un fel de cadou, pentru cel mai bun raspuns dintre toate, prin funda arati ca raspunsul acela care a primit funda este cel mai bun.