| Lori34 a întrebat:

am si eu o intrebare:nu stiu cum sa trimit cereri de prietenie pe TPU. Abia ieri mi-am facut contul si nu prea stiu multe asa ca va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Intri la http://www.tpu.ro/useri, dai clic pe persoana care te interesează și vei vedea sub avatarul său o fereastră verde: Adauga ca prieten, clic pe el și se trimite cererea de prietenie. Nu rămâne decât să aștepți acceptul sau refuzul user-ului în cauză.
Succes.
Este bine să citești și aici: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
Și bine ai venit printre noi.
Pa, pa.

14 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Bine ai venit!
Intri pe profilul utilizatorului si dai clic pe Adauga prieten si apoi astepti ca acesta sa fie de acord.
Citeste raspunsurile la INTREBARI FRECVENTE si afli aproape totul despre activitatea pe TPU. Numai bine!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Bravo, ai reușit!
Mulțumesc de aprecieri.
Pa, pa.

| LoquitaSeMutaInViataReala a răspuns:

Am sa-ti dau mai multe sfaturi :

deci, ca sa pui intrebare, apesi pe chestia aia verde de sus, pe care scrie "pune intrebarea ta aici!"
ca sa raspunzi la o intrebare apesi pur si simplu pe intrebarea data, la care vrei sa raspunzi
pentru a adauga prieteni, apesi utilizatorul dorit, si in stanga este "adauga prieten" si "trimite mesaj", iar tu apesi pe "adauga prieten"
pentru a oferi fundita, apesi pe dantela portocalie din dreptul raspunsului
pentru a oferi nota, uite'te mai jos de intrebare

bafta happy
sper ca te'am ajutat happy

| Ballet a răspuns:

1. Te duci pe profilul utilizatorului.
2. Sub poza lui ai optiunea " Adauga ca prieten "
3. Dai click.
4. Astepti sa fie confirmata cererea.

Succes ^^

| LLTCATpRoduction a răspuns:

Pai ex:da click pe profilul meu.si dai adauga ca prieten

| Shammal a răspuns:

Dai click pe nume sau poza respectivului iar sub poza ai un buton "adauga ca prieten"; butoaneaza prin site si o sa descoperi

| Gabriel1 a răspuns:

Dai pe contul respectivului si sub imaginea de profil e Adauga ca prieten.

| Catherine a răspuns:

Pai intri la acea persoana pe profil si vezi sub poza adauga ca prieten :*

| NICKSOOO a răspuns:

Pai te duci la un anumit prieten si sub profilul lui scrie "adauga ca prieten" dai click si gata. Sper ca te-am ajutat... funda; te rog?

| Andreeaツ a răspuns:

Ca sa trimiti cerere de prietenie trebuie sa te duci pe profilul respectivului si apesi pe butonul ADAUGA CA PRIETEN intainte butonului TrMITE UN MESAJ. Dupa acewea astepti sa iti accepte cererea.
Sper ca te-am ajutat happy

| Bloody7777 a răspuns:

Intri in profilul celui care vrei sa il adaugi ca prieten aoi scrie acolo adauga prieten poti incepe cu mine te pot indruma eu! te rog daca apare cumva o funda in dreapta numelui meu acordamio

| Andrew_2568 a răspuns:

Click pe numele celui care vrei sa-i trimiti si apoi Adaugare ca prieten. Succes!

| vescan7340 a răspuns:

Adaugama pe mine sunt puya

| Denyuzzu a răspuns:

Intrii pe pagina viitorului prieten si dai click pe "adaugare ca prieten" din josul pozeiwinking