| anonim_4396 a întrebat:

Cum ajungi EXPERT TPU?(Raspuns+Funda)

Răspuns Câştigător
| piTiCcu a răspuns:

Pentru a obtine titlul de expert TPU trebuie sa ai minim 500 de raspunsuri, si sa ai un raport de 10% adica cel putin 5 raspunsuri din 50 să fie castigatoare.
De asemenea, trebuie sa eviti conflictele, sa nu ceri raspunsuri câștigatoare(fundițe), să nu jignesti utilizatorii, etc.
Titul de expert TPU este acordat de către admini, iar cel de user al anului se alege la sfarsitul fiecarui an (in luna decembrie) în urma propunerilor făcute de utilizatori.

| Madalynutza28 a răspuns (pentru piTiCcu):

Ok am inteles! Daca nu gasesc un raspuns mai bun tie o sa iti da funda.

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să convingi adminii că dai răspunsuri calitative, ai o activitate constantă pe site și respecți regulamentul TPU.
Succes!
Pa, pa.

| Madalynutza28 a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Ok user al anuluiiiiiii pa!

| alexs99 a răspuns:

Pentru a ajunge expert TPU trebuie sa ai cel putin 500 de raspunsuri dintre care 10% sa fie castigatoare.

| Yaesmin a răspuns:

Trebuie sa ai minim 500 de raspunsuri, iar minim 10% castigatoare.

| LeMousiqe a răspuns:

BUună.
În general trebuie să fi foarte activă pe acest site, să ajuţi lumea cu adevărat, să argumentezi foarte mult.
Să fi cineva pe site.
Succes.

| Iubibilăă a răspuns:

Trebuie sa ajuti cu adevarat intregul TPU si vei primi fundite. Funditele te ajuta sa inaintezi in clasament devenind expert daca admini sunt de acord. Ca sa fi expert nu trebuie sa ai nici macar o regula incalcata pe acest site.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Conditia minima este sa ai minim 500 de raspunsuri din care 10 % sa fie castigatoare.Depinde insa de intreaga activitate, de calitatea raspunsurilor.Nu devii automat expert ci doar daca esti propus.

| τττ a răspuns:

Bună!
Ajungi expert atunci când adminii decid că este timpul.Tu trebuie să ai minim 500 răspunsuri, să ai un raport de 10 %, cel puțin 5 răspunsuri să fie câștigătoare din 50.
Trebuie să fi politicos, să eviți conflictele, să nu cerșești fundițe. Titlul de expert este dat de către admini, iar userul anului se alege la sfârșitul anului (Dexembrie) în urma propunerilor utilizatorilor.
Sper că ți-am putut fi de folos!
Pa, pa.

| Diavolcata a răspuns:

Trebuie sa ajuti cu adevarat intregul TPU

| Ingerasulinocent a răspuns:

Trebuie sa acumulezi 100 de raspunsuri castigatoare (funde)