| roBieber a întrebat:

Hello! happy
Sunt noua, si as vrea sa stiu si eu ce inseamna renumita,, fundita" despre care vorbesc toti. Multumesc!
Bye! wave

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Bine ai venit roBieber,
Funda desemnează răspunsul câştigător. La o întrebare pusă de tine o să primeşti mai multe răspunsuri şi în dreptul fiecăruia o să fie câte o fundă. Alegi răspunsul care ţi se pare că este mai bun şi folositor ţie şi dai clic pe funda din dreapta acestuia şi apoi confirmi din ferestruica ce-ţi apare. Programul TPU va muta acest răspuns pe primul loc, imediat sub fereastra pentru răspunsuri(indiferent al câtelea răspuns a fost) şi fundele vor dispare de la celelalte răspunsuri. Poţi acorda o singură fundă la o întrebare, aşa că nu trebuie să te grăbeşti să dai funda, aşteaptă 2-3 zile după ce ai pus întrebarea. Pentru edificarea ta cu regulile de pe TPU poţi citi răspunsurile la ÎNTREBĂRI FRECVENTE! Numai bine!

13 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

Fundita se da raspunsului considerat ca fiind cel mai bun de cel care a postat intrebarea.

| DjAnnaLove a răspuns:

Fundita este aceea pe care o dai la cineva la care premiezi raspunsul cel mai complex si corect! happy Bun venit in comunitatea TPU! happy

| N3X7 a răspuns:

Cel mai bun raspuns si folositor pentru tine merita funditawinking

| christine044 a răspuns:

Hei, fundita se obtine atunci cand o persoana care adreseaza o intrebare considera raspunsul tau cel mai potrivit dintre toate cele primite. Din cate stiu eu, la 1000 de fundite devii Expert TPU.

| XoXzY_6216 a răspuns:

Bunabig grin
Pai renumita "fundita" este rasplata unui raspun bun, care l-a ajutat pe cel care a pus intrebarea...si este data de posesorul intrebariibig grin
funditablushing?

| Karinakari99 a răspuns:

Buna! Cand pui o intrebare iti apar mai multe raspunsuri, iar unul dintre ele este cel mai folositor si trebuie premiat cu fundita.Ai 2 zile la dispozitie sa te hotarasti.Dai click pe,, Declara raspuns castigator'' in dreapta raspunsului respectiv.Este un mod de ai multumi celui care te-a ajutat cel mai mult.PS:Citeste si la intrebari frecvente pentru a afla mai multe! Succes!happy

| stefickutssa a răspuns:

Buna roBieber! Pai...atunci cadn pui o intrebare si mai multi iti rasp trebuie sa alegi un rasp castigator adica fundita! Aceasta este in dreapta fiecarui rasp!
Sper ca te-am ajutat!
Daca ai inteles imi dai te rog fundita?big grinbig grin

| AnneMarri a răspuns:

1. ce-i fundita?
- raspunsul cistigator la o intrebare.
- este un fel de premiu care se ofera pentru raspunsul considerat cel mai folositor de userul care a pus intrebarea
2. cum se da fundita?
- pui o întrebare si primesti mai multe raspunsuri
- in dreptul fiecarui raspuns apare o funda gri pe care, daca apesi, se face portocalie
- tu alegi raspunsul cel mai folositor si apesi pe funda din dreptul lui
- pe ecran iti va aparea o casuta in care va scrie : „esti sigur ca vrei sa alegi acest raspuns ca fiind cistigator?" si tu apesi pe „da"
cine primeste fundita, primeste si 100 de puncte love struck

| scx a răspuns:

De ex daca pui tu o intrebare si cineva iti rraspunde la acea intrebare poti sa il premiezi cu o fundita happy

| TAzOVsKY a răspuns:

Buna...si bun venit. De exemplu daca pui o intrebare si primesti un raspuns. Funda (care se afla in partea stanga in alb-negru) o dai raspunsului care te-a satisfacut, care te-a ajutat pe tine cel mai mult, raspunsului folositor. Nu uita. O poti da o singura data la acceasi intrebare. Bafta si sper ca ai inteles... :d imi dai funda? :d

| Dianaaa97 a răspuns:

Iti explic eu acea fundita de care vorbesc toti este o fundita care se obtine daca dai cel mai bun raspuns la intrebarile care apar

| Mymymymmy a răspuns:

Fundita ajuta sai multumesti cuiva ca tia raspuns si daca ai multe te face expert TPUwinkingbatting eyelashes

| Mymymymmy a răspuns:

Poti sa-mi dai macar un votbig grinbatting eyelasheste rogbatting eyelashes