| xBluSkittles a întrebat:

Hey azi mi-am facut contul acesta. dar nu pot sa raspund la nici o intrebare de pe TPU. imi zice ca nu am adresa de mail confirmata. si nu stiu ce sa fac:-(( a-ti putea sa ma ajutati?

18 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Trebuie să-ţi confirmi adresa de mail. Caută în Inbox şi în Spam un mesaj de la Echipa TPU, dă clic acolo unde ţi se cere şi în câteva ore vei putea să răspunzi liniştit/ă.
Succes!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Bine ai venit!
Poate că nu ai confirmat înregistrarea pe TPU. În ziua când te-ai înregistrat, ai primit un mesaj de la TPU, în contul de e-mail indicat la înregistrare(se poate să fi ajuns şi în Spam), prin care îţi solicita să confirmi înregistrarea dând clic în locul indicat din mesaj. Dacă nu ai facut asta caută mesajul, deschide-l, dă clic în locul indicat şi nu ar mai trebui să ai asemenea probleme. Succes şi numai bine!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Bine ai venit printre noi.
Citește aici ca să înțelegi funcționalitatea acestui site: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
Pa, pa.

| alessia5158 a răspuns:

Astepti pana se confirma! --- nu ai alta alternativa!--- timpul de asteptare este mai lung in cazul in care traficul pe site este mare.

| lightblueC a răspuns:

Intri pe e-mailul tau, si o sa vezi un mesaj de la TPU in inbox(casuta de email). Apesi pe el si o sa-ti apara un link pentru activarea contului. Apesi pe link(adresa) si se va deschide o fereastra noua, in care se va specifica activarea contuluiwinking

| Pufo a răspuns:

Te duci pe id-ul pe care ti-ai facut contul, intri la mail si cauti un mail de la TPU, dai click si dai confirmare cont happy funda?:*

| YoAnne a răspuns:

Intra pe www.yahoomail.com baga adresa de mess si parola,intra la Inbox si confirma-ti contul, daca nu gasesti la inbox, cu siguranta o sa il gasesti la Spam!

| KungFuBoy a răspuns:

Salut,nu poti sa raspunzi din cauza ca trebuie sa intri pe adresa de email si ai acolo un mail de la TPU,unde ai un link, dai click pe linkul acela si gata, dupa o sa poti sa raspunzi la intrebarihappy
PA pa

| BiaSiAtat a răspuns:

Intra pe mail si deschide linkul' de la TPU.

| bbxbeibiiii a răspuns:

Intra pe mail-ul cu care te-ai inregistrat, la inbox/spam si da click pe mesajul de la TPU si dupa te descurci...

| daniellla a răspuns:

Buna,trebuie sa intri pe mailul tau si sa iti activezi contul, dand un click pe linkul acela. Sper ca te-am ajutat:*

| natalya27 a răspuns:

Intra pe yahoo. si citeste-ti mail-urile, acolo trebuie sa ai si de la TPU. asa ca citesti acolo si vei afla ca trebuie sa dai clik pe nu stiu ce ca sa confirmi!

succes!

dai funda?

| BiancaSweetGirl a răspuns:

Intra pe mailul cu care te-ai inscris pe site.o sa gasesti acolo un mail de la TPU si trebuie sa intrii in el acolo o sa gasesti un site.dai clik pe el si gata

| umbra99 a răspuns:

Deschide-ti mail-u si cauta un mail de la TPU. Poate fi si in spam.Iti da acolo un link.Dai click pe link si ai confirmat adresa de mail

| JeansS a răspuns:

Intra in adresa de email, si konfirmawinking

| JeansS a răspuns:

Pai intra in adresa ta de email si konfirma.

| svenhassel1945 a răspuns:

Intra pe emailul tau si vezi la inbox un mail de la TPU unde este un link de activare
dai click pe el si gata

| xBluSkittles explică:

Va multumesc tuturor!