| anonima3389 a întrebat:

Hi tpu.am si eu o intrebare.ce se face cu funditele astea pe care le primesti cadou? ce rol au?

Răspuns Câştigător
| Neimportant a răspuns:

Funda (răspunsul câştigător) reprezintă de fapt ajutorul pe care l-ai oferit tu cuiva. Chiar dacă unele mai sunt pe cerşeală... Oricum, te urcă în Rank. Aceasta valorează 100 de puncte. Dacă doreşti să o dai, în dreapta fiecărui răspuns pe care-l primeşti se află o fundă, click acolo şi gata. Succes.

4 răspunsuri:
| hideaway a răspuns:

Funda = Cocarda oranj = 100 puncte
Este semnul de mulţumire al întrebătorului. Aşa mulţumeşti celui care te-a ajutat cu cel mai inteligent şi folositor răspuns.
Când te vei hotătî care răspuns merită aceasta panglică, (ai 5 zile la dispoziţie), o vei acorda printr-un click pe "Declară răspunsul câştigător" din dreapta răspunsului şi apoi să dai click pe "OK". Ele au rolul de a te urca în rank http://www.tpu.ro/useri
Ai putea citi şi...http://i.imgur.com/h8nro.png

| CautNume a răspuns:

Atunci cand la o intrebare de a ta alegi raspunsul castigator, cel mai bun.Un fel de "multumesc".
Langa fiecare raspuns ai o funda gri.Dai click pe ea si ai ales raspunsul.NU trebuie sa ai funde ca sa poti da si NU trebuie sa dai funde ca sa poti primi. Funda inseamna si 100 de puncte.Multi cred ca daca ai multe funde devii Expert TPU, dar nu este asa.

| Iubibilăă a răspuns:

Este raspunsul castigator. [100 de puncte]

| ParrotsSpeakers a răspuns:

Sunt raspunsuri castigatoareehappy