| anonim_4396 a întrebat:

Îmi explică cineva care sunt gradele de pe TPU? Senior și ce-o mai fi.

1 răspuns:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Junior (-100 de răspunsuri)→ Senior ( +100 de răspunsuri) și atât...
Nu e vorba de grade. E vorba de niște titluri oferite de echipa TPU, pe care userii le-au meritat la momentul respectiv (multe dintre ele, nici nu se mai oferă). Dar cine le-a primit, a rămas cu acel titlu, încadrat într-un chenar, care se găsește imediat sub avatar. Doar titlul de "Userul anului", s-a păstrat și se acordă la sfârșitul fiecărui an, prin vot. Cel de "Expert TPU" sau de "Campionul zilei" nu mai sunt de actualitate.