| misu2315 a întrebat:

Intrebare? : Cum se primeste funda si cum se da funda?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Bine ai venit printre noi!
Funda = Cocarda oranj = Răspuns câştigător = 100 de puncte.
Este un fel de "Mulţumesc". În acest fel îi mulţumeşti celui, care te-a ajutat cel mai mult, răspunsul căruia a fost cel mai bun, din punctul tău de vedere.
Când te vei hotărâ, ce răspuns este cel mai bun/folositor (în mod normal ai maxim 5 zile la dispoziţie), va trebui să dai clic pe "Declară răspuns câştigător" în dreapta răspunsului preferat, iar apoi să dai clic pe "OK". E simplu.
Succes!

Citeşte şi Întrebările frecvenţe: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente ! O să găseşti multe răspunsuri şi aici. Numai bine!

4 răspunsuri:
| R_8074 a răspuns:

Primesti funda daca cel ce a postat intrebarea considera ca raspunsul tau e cel mai bun. Funda o dai acolo. in dreapta raspunsului pe care il consideri tu castigator e o funda incolora. Dai click pe ea si atat happy

| GabrielS a răspuns:

Funda se pirmeste astfel:
Daca raspunzi la o intrebare pe TPU si utilizatorul care a dat intrebarea crede ca raspunsul tau este cinstigaator csi cel mai convingator atunci el iti da funda.
Cum se da funda:
Dai o intrebare pe TPU si dupa ce iti apar raspunsurile altor utilizatori tu poti alege un raspuns cistigator
Gabriel astept funda. mesq anticipat

| Diiiia a răspuns:

Cum se primeste explicatie:daca dai un raspuns si persoana care a pus intrebarea crede ca e bun ii da funda ...ca in cazul de fata eu ti-am raspuns si daca tu crezi ca ii corect imi dai funda
Cum se da funda explicatie:tu te uiti la raspunsul meu si in stanga raspunsului iti arata ceva ca o funda si tu dai clik si am primit funda ...acum incearca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-am saturat de intrebarile astea care se pun de mii de ori pe site!