| Lavy a întrebat:

La cate funde poti fii expert! (am vazut la un baiat ca avea 64 si era expert!) :O

Răspuns Câştigător
| NarcyNarcisa a răspuns:

Buna.
1.Un lucru este sigur:nu prin funde, cum fac 90% din utilizatori de aici.
Oricine poate devenii expert TPU, singurele conditii OBLIGATORII, dar mai sunt si exceptii sunt:
- sa fi participat intens pe TPU.ro: minimum 500 de raspunsuri postate si minimum doua luni de la inscriere
- sa fi oferit, in mod consecvent, informatie care sa fie de folos celorlalti; raspunsurile cu caracter conversational, trivial sau zeflemitor nu se iau in considerare
- sa nu fi jignit alti utilizatori
- sa fi respectat politica TPU.ro si scopul esential pentru care acesta a fost creat
Acei utilizatori care provoaca sau stimuleaza conflicte, cei care jignesc, hartuiesc, abuzeaza de functiile site-ului, spameaza sau incalca in oricare alt fel politica noastra sau termenii si conditiile tpu.ro, au sanse mult mai mici de a deveni Experti TPU.ro, deoarece consideram ca acestia inteleg gresit menirea site-ului Toti Pentru Unu si il folosesc in alte scopuri decat cel pentru care e destinat.
Sunt expertii TPU si cu 40-60 de funde, dar care da raspunsuri foarte folositoare si cel mai important nu cere funde.
2.Sunt 63 de expertii pe site.

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu există stabilit un anumit număr de răspunsuri câştigătoare (funde) la care să devii automat expert. Acordarea titlului de expert se face de către echipa TPU, care ia în considerare mai multe elemente: durata activităţii pe TPU (în teorie cel puţin 2 luni, în practică mult mai multe), numărul răspunsurilor (în teorie cel puţin 500, în practică mai multe), calitatea acestora(să fie răspunsuri bune şi folositoare) şi să ai mai multe categorii în care să fi răspuns ori să fii chiar expert într-un domeniu. Când va socoti că îndeplineşti toate condiţiile şi că meriţi titlul echipa TPU ţi-l va acorda. Te poţi uita şi la COMUNITATEA, o să vezi că mai mult de jumătate din primii 100 de utilizatori nu au titlul, deşi au mii de răspunsuri şi multe sute ori chiar peste 1.000 de funde. Succes şi numai bine!

| SamSon a răspuns:

Nu e dupa funda, ci dupa puncte

| Analy a răspuns:

Nu conteaza cate funde ai, conteaza valoarea raspunsului.

| ΔH a răspuns:

Bai cersetoare de funde ce esti...
Am o boala pe voi, v-as calca pe cap, astia care cersiti funde, si mai ales ca cersiti funde la raspunsuri idioate, care n-au nicio legatura cu ce intreaba omul, sau total incorecte.

Nu dupa funde ajungi expert.
Asa ca mai termina dracului odata, si raspunde pe TPU pentru a ajuta lumea, nu pentru a cersi funde.

| yhsay a răspuns:

Esti aici ca sa primesti funde sau ca sa-i ajuti pe ceilalti? Chiar e asa greu sa ajuti pe cineva dezinteresat?

Uite aici detaliile despre alegerea expertilor : http://www.tpu.ro/blog/?p=134

| anutza a răspuns:

Pentru a deveni expert trebuie sa ai raspunsuri bune, care sa ajute si sa nu fie copiate de pe et.
Conteaza calitatea raspunsurilor nu numarul de funde.
Bafta happy

| emima a răspuns:

Pai nu conteaza cate funde ai conteaza calitatea raspunsurilor nu cantitatea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna intrebare happy habar n-amhappy vreau si eu sa af; upuppy dog eyes:d

| Lori34 a răspuns:

Poi,scumpo,eu sunt inscrisa de 3 zile pe TPU si nu prea stiu multe, dar, daca acel baiat avea 64 de funde si era expert, se poate sa devii de la vreo 60 de funde.Dar, ca sa fii chiar sigura, ar trebui sa il intrebi pe el personal sau pe alt cineva care e expert si vei afla. Sper ca te-am ajutat si te rog.funda.am doar una si... sper ca ma vei ajuta sa am mai multe te rog mult!

| ionutz9696 a răspuns:

La 50 funda