| mihai406 a întrebat:

La ce ma ajuta punctele pe care le strang punand intrebari si dand raspunsuri?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Punctele sunt doar reflexia activităţii tale pe site şi determină poziţia ta din clasament http://www.tpu.ro/useri, Mihai.
Însă începătorii, de exemplu, nu au acces la chat, iar raportările lor contează puţin sau deloc, până nu acumulează un anumit număr de puncte (în primul caz - 500, în al doilea - 5.000). Cam atât.
Numai bine!

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Punctajul adunat da masura activitatii tale pe TPU fata de alti utilizatori si te situeaza in clasamentul utilizatorilor, la altceva nu ajuta. Pentru intrebari nu se acorda puncte. Numai bine!

| emima a răspuns:

Te ajuta la creterea rankului pe TPU si devenind expert TPU

| Dash a răspuns:

-punctele te ajuta sa ocupi un loc cat mai inalt in comunitatea TPU (rank).
-Primesti puncte doar atunci cand raspunzi la intrebari, nu cand le pui.

| mihai406 explică:

Mai eu nu am raspuns la nici o intrebare si am 510 puncte

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Te ajută să urci în topul TPU, nimic mai mult.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu strangi puncte punand intrebari.

Te ajuta sa cresti in clasament si sa scazi in rank.

| TeoPT a răspuns:

Orgoliul personal și cam atât