| anonim_4396 a întrebat:

Ma ajutati va rogggggggg. LA O INTREBARE AM SCRIS TIGANII si imi apare rromi. O editez si tot la fel. De ce? Mersi!

Răspuns Câştigător
| AnneMarri a răspuns:

deoarece TPU are un fel de „program" cu care „corectează" unele cuvinte (exemplu PWP îl transformă în pup, iar ŢIGANI în rromi) dar cum ai văzut şi tu, dacă scrii cu majuscule nu le mai corectează

9 răspunsuri:
| Ervin a răspuns:

Pentru că rasismul este interzis pe TPU. şi din câte observ eşti rasistă.

| mOcoOvu a răspuns:

Deoarece ii jignesti daca spui tiganii.

| MetalRocker a răspuns:

Pentru ca "nu" e frumos sa le spunem asa! Ghilimele foarte importante fiti atenti!

| danut_3664 a răspuns:

Simplu noi le spunem rromi adica fiecare om de rand (asta e numele popular de la rromi) pentru ca inainte Tiganii ceruse schimbarea denumirii tiganilor in Rromi si asa s-a si intamplat din pacate nu mai stiu anul cand au cerut rromi schimbarea numelui in Rromi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scrie tziganii sau țiganii. Fiindca asa cenzureaza robotelul anumite cuvinte... stiu ca mai era p w p (fara spatii) daca scrii fara iti apare pup.

| Ioana353 a răspuns:

Deoarece asta este forma corecta si ii jignesti ceea ce nu este permis pe TPU
funda funda

| adrianstabul a răspuns:

Daca se aproba legea in parlament cu schimbarea denumiri etniei rromilor in cum i-ai zis tu atunci te lasa.

| adrianstabul a răspuns:

Rectific raspunsul, daca se aproba legea in parlament cu schimbarea denumiri etniei rromilor in cum i-ai zis tu atunci te lasa.

| Minks a răspuns:

Mda, cica ii jignesti.saracutii de ei. rolling on the floor