| justitiarul a întrebat:

Mai are categoria trivia-amuzante ceva amuzant in ea?
Am intrat de cateva ori acolo si nici urma de amuzament, doar jigniri, vorbe grele si un umor grotesc care nu ma poate face sa zambesc oricat m-as stradui!
Sa nu mai vorbim de o anumita gasca 9-12 ani care doar acolo isi traiesc viata si te jignesc grosolan daca incerci sa pui o intrebare la aceasta categorie!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu unde-si traiesc altii viata, dar tu ti-o traiesti la o anumita categorie? Tind sa cred ca nu. La fel si cu astia de la trivia, incearca sa devina interesanti prin diferite metode, mai mult sau mai putin potrivite. La fel si tu, omul potrivit la locul nepotrivit (trivia). Intrebarea asta n-a fost pusa neaparat pentru a-i critica pe cei de la trivia, ci pentru a-ti scoate in relief propria pertinenta. Nu esti genul care se complace si apoi intra in defensiva, dar nici genul care intra in defensiva fara a se complace premergator. Hai, da-mi funda.

| justitiarul explică (pentru anonim_4396):

Sincer,am simtul umorului destul de dezvoltat dar la trivia amuzante nu gasesc nimic haios care sa ma faca sa zambesc.
Nu sunt aici sa-i etichetez sau sa-i critic pe cei de la trivia, dar ceva trebuie facut pentru ca situatia a scapat de sub control.Nu e normal ca o categorie ce ar trebui sa amuze, sa te scarbeasca.
Nu am o anumita categorie la care postez si nu vad de ce as fi considerat"nepotrivit"daca intr-o zi aleg sa impartasesc un banc sau un lucru amuzant si celorlalti.
Trebuie sa recunosti insa ca trivia a devenit o enclava de teribilisti,multi dintre ei semianalfabeti,educati si cultivati doar pe TPU,care in afara de glume proaste, extrem de seci si injuraturi, nu "pot"nimic mai bun.
In ce m-am complacut? Ca nu am inteles!
Referitor la funda, imi permit sa o citez pe NOname(fara sa fiu deloc ironic de data asta)"nu promova cersetoria pe TPU".

| Vizitiul a răspuns (pentru justitiarul):

Nu promovez nimic. Chiar crezi ca cerseam o recunostinta virtuala? Nu, deloc, eram putin ironic. Esti exact omul nepotrivit. Ce facem, starpim trivia/amuzante sau userii care posteaza acolo? Sau nu mai frecventezi tu categoria pentru a te amari degeaba? Iti place sa citesti glume proaste? Mi-e greu sa cred...De ce-ai criticat tocmai acum si nu ai criticat si-n trecut, ca nu tocmai de acum s-au schimbat complet lucrurile?

| justitiarul explică (pentru Vizitiul):

De ce acum? Poate pentru ca asteptam ca echipa TPU o sa se sesizeze singura(drace, nu pot sa cred ca speram asta!)sau un user cu o vechime mai mare ca mine o sa ridice aceasta problema.
Si da! Ar trebui starpiti de acolo toti cei care inteleg prin amuzament injuraturi si hartuire a celorlalti useri care "indraznesc"sa posteze pe "teritoriul lor" fara a-si face CV-ul!
A fost o gluma cu "cersetoria"! Ups! Si tu esti "nepotrivit" la trivia.Si ca sa iti demonstrez ca asa a fost, iti acord cu drag fundita sa ti-o pui la meşă, vorba poneiului! Numai bine!

| Vizitiul a răspuns (pentru justitiarul):

Pfff, ma jignesti si sunt nevoit sa-mi sterg raspunsul. Numai bine.

| justitiarul explică (pentru Vizitiul):

Chiar n-am vrut sa te jignesc.Imi cer scuze!

15 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

E o problemă veche și aparent irezolvabilă.
Mi-e dor de vremurile alea, când la fiecare a doua întrebare te bufnea râsul.

Dar acum găsești umor (de calitate) oriunde, numai la Trivia/Amuzante nu. Sau dacă da, extrem de rar și doar dacă ai un noroc nesimțit.

NOname
| NOname a răspuns:

Hehe, dar de unde știi care e "amuzant" și care e "amuzant de stupid/penibil"? Nici nu știi câți am dat și sunt convinsă că n-am fost singură. Știi ce zic.

greece12
| greece12 a răspuns:

Singurul lucru folositor, e faptul ca tine toti troll-ii acolo si nu se raspandesc pe tot site-ul!
Este carantina TPU!happy

| Flav a răspuns:

Dar serios acum, tu aveai pretentii de la categoria aia? Nu sunt decat cativa troli expirati, pusti teribilisti si castraveti care au vazut seria Chuck Norris sau filme americane. Daca le dai atentie, este ca si cum le dai aer. As da si nume, dar ma abtin, si asa de 2 zile ma urmareste cineva cu stupid la fiecare raspuns.
Come on! TPU trebuie sa ramana TPU!
http://www.youtube.com/watch?v=znlFu_lemsU

| aliceinchains a răspuns:

Acolo mai găsești, cei drept, rar, câte o întrebare amuzantă, tot de la useri care nu frecventează T/A. În rest, eu nu prea intru acolo, n-am chef de chestii gen "Tu nu faci parte din T/A" etc.
Știu acolo un user inteligent și pe care îl apreciez, dar cam atât.

| TotLora a răspuns:

Nu am mai intrat de luni de zile acolo, de mai bine de un an cred, mai cred ca anumite categorii ar trebui redenumite:
Trivia / amuzante = WC-ul TPU
Stiinta si filosofie sa se uneasca cu educatie si cultura generala = Teme pentru puturosi si inculti
Dragoste si sex = sex si mizerii din lumea imaginara
Religie - Discutii lungi si inutile
Si tot asa. pentru ca TPU este din ce in ce mai frumos. Cred ca se vede acest lucru si din activitatea celor vechi si maturi.

| harciog a răspuns:

Bine ca mi-ai spus ca tocmai m-am trezit si nu stiam incotor s-o apuc, la trivia sau in padure...

| MidnightLady a răspuns:

Categoria aia o intrat in putrefactie de cand s-au vazut toti vedete in hidosenia aia de film in nu-stiu-cate parti. Bine, asta nu inseamna ca inainte era mare scofala pe acolo, da' puteai, cat de cat, sa mai dai cate o tura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar m-ai facut curios, o sa dau o raita pe acolo sa vad despre ce vorbesti. Am inceput sa petrec atit de putin timp pe site, incit pe la trivia/amuzamente n-am mai ajuns. Dar din pacate, vad ca rubrica religie este ea insasi o a doua trivia/amuzamente a site-ului. Si tot din pacate vad ca "stiinta si filozofie" (care de altfel e pagina mea de start cind deschid TPU), nu prea mai are nimic in comun cu stiinta si filozofia. Asta e, desi se incearca, totusi calitatea site-ului nu reuseste sa revina, macar la cea din 2009.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer, mi se impaispazece momentan de categoria aia. Inainte intram zilnic deoarece chiar radeam. Acum nu am mai dat click pe rubrica de doua luni. Veteranii si-au cumparat teritoriu acolo, iar daca nu esti suficient de "cool"nu "ai permisiunea"sa postezi.
Nici nu stii cat nu suport linguseala vanatorilor de fundite sau, la extrema cealalta, cei ce vin cu o replica gen "ce gluma de pensionari"la o poanta decenta (inteleg cand e o vulgaritate).
Noroc ca mai sunt cativa membri care ridica iq-ul categoriei amuzanti, poate o sa ajunga de trei cifre.
Sa speram la mai bine!