| anonim_4396 a întrebat:

Mai nou cand vrei sa dai un vot(chiar daca nu stupid sau inteligent) apare "ATENTIE! Acordarea abuziva de voturi Stupid/Nefolositor poate conduce la suspendarea contului.

Asadar esti convins ca acest raspuns merita acest calificativ? "
Cand se considera acordarea de voturi stupid/nefolositor abuziva?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se considera asa atunci cand raspunsul este folositor si la obiect iar voturile negative se dau din razbunare ori sentimente negative fata de respondent. Am vazut ca se intampla de multe ori asa, am si destule exemple proprii, cel mai frapant fiind al unei fetite de vreo 13-14 ani, care mi-a copiat un raspuns dat de mine la o intrebare a ei, l-a pus dupa mine la intrebarea altui utilizator si apoi a votat nefolositor si stupid raspunsul meu. Numai bine!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Abuziv înseamnă să votezi toate răspunsurile cu stupid/nefolositor și ele să aibă în schimb relevanță!
Trebuie să respecți politica site-ului, este valabil pentru toată lumea.
Pa, pa.

| Alyra a răspuns:

Tot ce trebuie să faci tu este să votezi voturile cinstit. Adică...nu da nimănui voturi de nefolositor/stupid când merită folositor/inteligent şi nici invers. Fi fair play!

Răspuns utilizator avertizat