| Radioactive a întrebat:

Oh, deci ma macina o curiozitate! De ce sunt unii obsedati incat dau "Stupid" sau "Nefolositor", mai ales cand nici nu e intrebarea lor? Eu m-am hotarat sa nu mai acord aceste voturi, nici macar la intrebarile mele. Dar de mule ori primesc "stupid"/"nefolositor" la raspunsuri la care am stat mult sa scriu, sa incerc sa ajut user-ul si nici macar nu e votul dat de user-ul care a pus intrebarea sau de cei care au raspuns. Am descoperit pe aici o obsedata care dadea cate 7/8 astfel de voturi pe minut, nici nu citea ce scria. Eu incerc sa nu-i iau in seama, dar voi mai stiti si altii care vin doar sa ca sa ii voteze pe altii?

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Lasă-i să se simtă și ei bine, doar sunt frustrați!
Nu ți-ai dat seama până acum?
Pa, pa.

| Radioactive explică:

@Light- mie-mi spui? N-ai habar cand ma enerveaza "fundaria" obsesiva!

| HappyCandy a răspuns:

Pe mine tot nu ma streseaza aceste voturi am dat si eu stupid sau nefolositor, dar doar in cazuri cind raspunsul chiar a fost asa, adica critica saitul vreo persoana sau alte cauze.
Uite niste exemple
http://www.tpu.ro/......p-la-samp/
( am dat stupid la FacMistoDeVoi)
http://www.tpu.ro/......asa-funda/
Am pus stupid la TheSpecialOne a răspuns
Sa te sinucizi

| HappyCandy a răspuns:

Dar cine e acel "om" sa stiu de cine sa ma feresc crying

| alexmircescu13 a răspuns:

Buna intrebare, felicitari pentru felul cum gandesti! Problema e ca s-a pierdut din vedere scopul pentru care a fost creat TPU. Oameni buni, HELOOO, nu-i bre concurs cu premii, nu se dau mici si bere la urma, nu se fac statui, nu sunt unii mai TPU decat altii. Esential e sa ne ajutam in masura in care stim, putem si vrem sa o facem. Aici nu se imparte lumea in prosti si destepti, ci in oameni care au nevoie de ajutor si oameni care pot sa ajute. Nu-i asa greu de priceput. In ceea ce te priveste, iti recomand sa vezi partea buna: faptul ca ai ajutat si ajutorul ti-a fost apreciat fie cu un mesaj de multumire, fie cu o funda, fie cu un vot pozitiv. Ca de, fiecare voteaza cum se simte. Asa ca voturile stupide si nefolositoare reflecta personalitatea celui care le acorda. Valeu, ce m-am pornit! Gata, iti urez succes si zile cu soare!

| ΔH a răspuns:

Eu dau stupid celor care pun in coada "funda?big grin" chiar daca raspunsul lor este folositor.
In rest, dau voturi dupa cum consider eu...

| ImHereForYou a răspuns:

Probabil ei cred ca asta e un concurs sh le da u la astia voturi stupide nefolositor...crezand ca vor fii ei pe primul loc

| ImHereForYou a răspuns:

Ei cred ca asta e un concurs...sh vor sa fie ei pe primul loc...ei asa cred ca este acest blog.aici ajuti oameni. daca iti pl dai un vot :bun folositor iar daca nu nu dai nimic

| bombănucleară a răspuns:

Cred ca ai dreptate, insa voturile de stupid si nefolositor[acordate pe merit]ajuta intr-un fel pe cel care a dat raspunsul:poate sa isi dea seama ca raspunsul lui nu ajuta pe nimeni si astfel sa isi puna capul la contributie ca sa ajute tpu.Insa,tpu a ajuns o competitie pentru destul de multi dintre noisad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îmi pare rău pentru tine. Poate userul respectiv a considerat că ai scris o aberație. Și eu am pățit așa de multe ori și ce dacă? Totul e subiectiv.
Cum spunea o utilizatoare, dacă voturile ar fi primite din partea unor persoane cu studii avansate ar fi altă treabă. Cum toți anonimii au dreptul de a vota, de ce te-ar interesa? Faci concurs de cumva, ești aici pentru a primi aprecieri? Crezi că vei primi vreun premiu dacă ai nuș` câte voturi? E doar un număr de cifre!
O știu pe obsedata aia. Dar întrebările ei, cu toate că-s puse la T/A și stilul agramat în care scrie îi dezvăluie coeficientul de inteligență și ura pe care o poartă pentru acest site, lipsa de afecțiune pe care probabil a primit-o de la cei din jur. Cred că vrea să se răzbune.

| ILoveMe_4775 a răspuns:

Lollypopxlollypop
Sa stii ca la aceste doua raspunsuri ale tale dar in general la mai multe ti-am pus stupiD, am si pentru tine 4EverAndNever o explicatie, de ce dau stupiduri ca asa un vot merita raspunsurile, laughing

| ILoveMe_4775 a răspuns:

Si inca ceva lollypop ai un nume atit de ...mai pe scurt e destul sa iti citesc numele si deodata imi vine sa iti pun stupid peste tot...