| ღДℓἷʂմƙᾄღ a întrebat:

Pe voi nu va enerveaza cei care raspund doar pentru funda? Sau care la sfarsitul raspunsului scriu Funda?

18 răspunsuri:
| hideaway a răspuns:

Sunt imaturi.

| CautNume a răspuns:

Da, dar m-am obisnuit.Si eu ziceam (cand eram noua pe aici) "funda" la finalul oricarui raspuns, dar acum mi se pare stupid.Userii care raman pe TPU cateva luni sau mai mult nu fac asa.Doar cei care isi fac un cont, dau cateva raspunsuri si nu mai intra.Cati useri ai gasit, care sa intre de ceva timp si sa faca asa?

| anonim_4396 a răspuns (pentru CautNume):

Uau, buna observatie! Ti-am dat un inteligent!

| aladinbeci a răspuns:

Aliisuka, iti spun foarte sincer ca ii prefer pe cei care cer funda decat pe cei care intra pe site in special pentru a raporta si/sau a face morala altor useri care vor intr-adevar sa ajute. Macar cei care cer funda incearca sa ajute dupa cum pot si nu afiseaza aici vedetism de "mari justitiari". Cel putin asta este parerea mea.
Bafta!

| Cosminovici18 a răspuns:

Ba da si sa nu uit ca si eu am fost la fel cand eram nou pe aici dar acum dau raspunsuri daca vrea sa-mi dea funda imi da daca nu, nu! Nu e nicio problema daca nu primesc!

| Felys a răspuns:

Parca sunt cersetori, sau castiga cine stie ce

| Crucified a răspuns:

Ca sa intrebi tu. funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Patetici. funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ei cred ca asa primesc raspuns mai repede sau ca toti sint interesati de funda, este problema lor.Asa inteleg ei situatia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba da, si pe mine ma enerveaza. Si mi se pare trist, e injositor sa ceri practic mila si sa fortezi pe cineva sa te aprecieze. Nu e mai placut sa primesti fundita cu o apreciere reala, sa te ia prin surprindere?
Probabil ca acesti copilasi mentali imaturi nu se simt suficienti de apreciati in realitate sau in vietile de zi cu zi (da, zic vieti, deoarece virtual si real nu poti fi acelasi peste tot) incat au o nevoie de constanta apreciere, indiferent CUM vine si de unde vine.
Sau s-au ambitionat sa devina experti TPU, desi fundele ii ajuta intr-o foarte mica masura, insa din LENE si lipsa de informare au impresia ca TPU e un joc unde trebuie sa strangi funde. Nu e asa, dragi trepanati! TPU e un site de dezbateri si ajutor, vreti jocuri carati-va pe www.ejocuri.ro (na, v-am dat link direct daca voua va e lene sa tastati) si lasati-ne! Si mai zicea o utilizatoare draga (atat de draga, ca imi vine sa ii pulverizez spray deodorant in ochi) ca face parte din codul bunelor maniere sa acorzi funda cand e ceruta. Nimic mai fals! Nu te obliga nimeni sa raspunzi si e cu atat mai nepoliticos sa ceri un multumesc virtual. E ca si cand eu te-as ruga sa apreciezi sfatul meu cand el nu e folositor. E ca si cand la magazin ar trebui sa cumpar ceva ce nu imi place doar ca asa e politicos pentru vanzator. Aberatie!
Si fii atenta, o sa vezi ca multi de aici o sa spuna "da vai, ce enervanti sunt funditarii, eu sunt aici doar ca sa ajut nu pentru funde" dar la alte intrebari o ard cu "funda? funda?" doar ca sa ia funda de la tine.
E adevarat si ca toti asteptam o recompensa concreta sau abstracta pentru tot ce facem, dar asta nu inseamna ca e cazul sa cersim o recompensa data din mila. E umilitor!

| ღДℓἷʂմƙᾄღ explică (pentru anonim_4396):

Sunt total de acord cu tine. Prima data cand am accesant acest site era ca nu stiam forma corecta a locuitorilor din Baia Mare. Nu mi-e rusine sa recunosc. Si am vazut la raspunsuri cuvantul funda? Ei bine, dupa ce mi-am facut cont, am observat ca tot mai multi fac acest lucru. Iti spun sincer ca eu nu am cerut funda pe vreunul din cele 2 conturi ale mele. Mi se pare ciudat, umilitor, o bulina neagra la atitudine.

| SuntRomânDeTreabă a răspuns:

Nu. ei cer asa pentru ca primesti 100 puncte si asta poate sa te duc pe rank 76 62, etc rankuri bune big grin

| MauiNight a răspuns:

Nu ma enerveaza deloc. Sunt copii care nu realizeaza ca TPU nu este un joc in care sa strangi multe funde. Ei au impresia ca vor deveni cunoscuti pe site daca devin experti, vor primi multa atentie. N-ai ce sa le faci, decat sa ii eviti.

| Smiley97bla a răspuns:

Deci,pe bune....nu înțeleg ce tot cer fundă? Cui îi pasă că ești tu expert pe TPU și că ai multe funde?

( Hai recunoaște că pentru răspunsul ăsta merit o fundiță happy ) rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat