| ShowTim3 a întrebat:

thinking Sa mai gandit cineva la, latura ascunsa a TPU-ului? adica da, siteul e frumos colorat, are aproape de toate, dar si RECLAME multe.
Ar fi normal sa fie reclame ca pe toate site-urilewinking poate sunt paranoic, dar cine crede ca TPU-ul a fost de fapt creat nu pentru a ajuta mai multi, ci doar cativa, ce ce detin site-ul.
Vreau sa va zic ca ideia celor care l-au facut e geniala, pe site intra ogroaza pe zi, minim 5000-10000 poate chiar mai multi, pe fiecare click de la o reclama TPU primeste bani.
Ce parere aveti? eu consider ca intai a fost facuta pentru bani, si pentru ca nimeni inaintea lor nu s-a gandit sa faca un site ca acestawinking unde intra multi, nu stiu care e media pe zi, dar sigur mai scapa 1-2-100 un click pe o reclama si TPU primeste bani (Cred, un prieten foloseste acest sistem, si oricum cred ca e si aici pe TPU, ca doar nu o face reclama la altceva doar de ochi frumosi.

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Din câte ştiu, TPU este pe pierdere - consumă mai mult, decât produce. Reclamele respective nu aduc suficient cât să acopere cheltuielile site-ului, însă TPU-ul continuă să existe. Concluzia: n-a fost creat pentru bani, ci pentru oameni!

| EmaS a răspuns:

Eu cred ca veniturile din publicitate acopera din cheltuieli de personal si aferente salariilor.

| Sckipper a răspuns:

Toate siteurile sunt facute pentru bani, toata lumea(sau majoritatea) se gandeste la profit mai intai.Cel care a creeat siteul a avut o idee f buna din care sa scoata bani, bravo lui.

| crisbebe a răspuns:

Ce nu se face in Romania pentru bani? ce credeti ca se face sa ajute oamenii? sa fim seriosi.traim in Romania

Răspuns utilizator avertizat
| vaRonel a răspuns:

Daca o companie face un site, si oricat de genial este acest site nu scoate destul de multi bani sa acopere cheltuielile, atunci va da faliment si site-ul se va duce la vale cu compania. Deci daca iti place site-ul si vrei sa il folosesti in continuare, ajuta cu click-uri pe reclame.