| ChriiSsuu a întrebat:

Sal TPU., mi-am facut un cont de putina vreme si inca nu stiu cum sa dau funda.imi puteti spune cum?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Bine ai venit printre noi!
Funda = Cocarda oranj = Răspuns câştigător = 100 de puncte.
Este un fel de "Mulţumesc". În acest fel îi mulţumeşti celui, care te-a ajutat cel mai mult, răspunsul căruia a fost cel mai bun, din punctul tău de vedere.
Când te vei hotărâ, ce răspuns este cel mai bun/folositor (în mod normal ai maxim 5 zile la dispoziţie), va trebui să dai clic pe "Declară răspuns câştigător" în dreapta răspunsului preferat, iar apoi să dai clic pe "OK". E simplu.
Succes!

Citeşte şi Întrebările frecvenţe: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente! Găseşti multe răspunsuri şi aici. Numai bine!

4 răspunsuri:
| Avon_8981 a răspuns:

In dreapta raspunsului unui utilizator care te-a ajutat apare o funda portocalie si dai click si hopaa. fundatongue

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Bine ai venit!
La o întrebare pusă de tine o să primeşti mai multe răspunsuri. Alegi răspunsul pe care-l consideri mai bun şi mai folositor şi dai clic pe funda din dreapta lui şi apoi confirmi. Nu te grăbi, aşteaptă 1-2 zile, ca să primeşti mai multe răspunsuri şi să poţi alege. Citeşte şi răspunsurile la INTREBARI FRECVENTE şi te lămureşti şi cu alte probleme legat de TPU. Numai bine!

| marianna17 a răspuns:

De exemplu.indreptul raspunsului meu o sa iti apara o panglica(funda), si apesi pe ea ca sa lasi funda.Da nu poti sa lasi funda decat la raspunsurile pe care le primesti la intrebarile tale.atat.sper ca ti-am fost de ajutor.si poate te descurci sa imi dau fundatonguehappy

| werewolfbruno a răspuns:

Dupa ce raspunde cineva la intrebarea ta, in dreapta raspunsului ai o funda; dai click acolo.
Funda?