| Floricika2000 a întrebat:

Am o intrebare...sunt junior si vreau sa obtin o funda dar nu am putut inca sa obtin nici una!sad
Ma puteti ajuta dau funda!

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Da' la ce-ţi trebuie fundă? N-ai ce să-ţi prinzi în păr?

Mai bine ai întreba: "Cum să ajut mai mult? Cum să dau răspunsuri mai inteligente şi folositoare?", nu "Cum să obţin o fundă?". Sesizezi diferenţa?

NOname
| NOname a răspuns:

Mersi pentru atenţionare. Cred că am mâncat o literă în viteză.

P.S. Nu-s perfectă, ştiu.

| Neimportant a răspuns:

Noi nu te putem ajuta. Tu trebuie să ajuţi lumea să poţi lua o fundă pe merit. Dar funda se ia numai dacă acel răspuns este folositor.happy

| Tsunade99 a răspuns:

Ca sa obtii funde, trebuie sa te straduiesti sa raspunzi cat mai detaliat si sa scrii cel mai mult, sa cauti informatii si pe internet, si sa raspunzi la cat mai multe intrebari.

| Alexandrumar1 a răspuns:

DA,ia si rasp[unde la intrebari, cat mai multe si o sa capeti funde pentru ca raspunzi prima si corect.

| BaiatulAnonim a răspuns:

Te-ai uitat pe profilul la unul din top 10? Numai 10% din raspunsuri (daca esti cu adevarat bun) primesc funda. Nu ai primit inca funda probabil pentru ca nu ai dat un raspuns folositor sau care sa-i fie cu adevarat de ajutor persoanei careia i-ai raspuns. Site-ul asta a fost facut pentru a ajuta oameni cu opinii si solutii, nu pentru a concura sa vedem "cine are cele mai multe funde". Eu cand primesc o funda nu ma gandesc la scor, mi se umple sufletul de bucurie pentru o clipa stiind ca am fost de folos unei persoane si ca am putut-o ajuta. Asta e tot ce conteaza de fapt. Raspunde cu seriozitate la cat mai multe intrebari si vor veni si fundele cu timpul.

| anncky a răspuns:

Trebuie sa raspunzi corect la intrebarile ce se pun pe TPU la diferite categorii ^ ^

| 12cristina a răspuns:

Cauti intrebari la care crezi ca stii sa raspunzi, raspunzi si primesti funda