| smartgirl a întrebat:

Sallz TPU. ce părere aveti despre toti pentru unu si unu pentru toti? uneori ideea asta nu mi se pare deloc dreapta si corecta...la schoala la ora de franceza, un "măscărici" al claseii a facut galagie, si ca pedeapsa profa ne-a scazut la toti un punct la purtare. Hai ca asta ii stupid adica ne arunca niste vorbe ca "toti pentru unu" (cum e TPU) si ppt asta trebuie sa imi afecteze mie viitorul. Ce parere aveti despre asta? foarte tare nup? ma intreb daca e cineva de acord cu profa...asa ceva nu mi se pare normall.astept raspunsuri la intrebarile >mele.fundita

Răspuns Câştigător
| Șosețică a răspuns:

Vorbeste cu parintii...
Nici mie nu mi se pare normal... Ai putea sa faci chiar scandal la scl... NU E NORMAL! DECLOC!
Adica da, ai dreptate vorba ta, sa iti afecteza viitorul doar pentru un "destept" care nu avea ce face...
Ai putea la inceput sa vorbesti cu profesoara si sa o intrebi dc ti'a scazut si tie punctul si la toata calsa...

Mult Noroc!

12 răspunsuri:
| syjey a răspuns:

Da intr-adevar o mare prostie, dar asta e.Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul

| AudImagini a răspuns:

Mda... nu ptrea sunt de acord cu profa ta
dar si diriga noastra ne-a scazut cate un punct la purtare pentru ca 3 copii au iesit pe coridoare si au alergat in timpul orei... e nebuna rau
Tre' sa recunosc ca faza nu mi-a picat bine deloc. Nu-s de acord cu ea.

| GumitzaXD a răspuns:

In niciun caz.nu sunt unu pentru toti poate laughing glumesc ce vroia msa spun e ca nu e corect. Daca unul face ceva rau trebuie sa ii pedepseasca si pe ceilalti.Cat despre TPU este alta treaba se refera ca toti ajutam unul.Nu ca toti primim rau din cauza altuia.Am o parere proasta+nu e deloc tare.Ma refer la profa ta.Pa-Pa

| cryna a răspuns:

Nu stiu profa nu a facut bine adica daca a vazut cine a facut galagie trebuie sa ii scada doar lui. totusi daca sunteti colegii si prietenii ar trebui sa va ajutati adica nu stii cand poti pati si tu ceva si o sa iti prinda bine sa iti fie alaturi colegii.a gresit ca orice om nu e cazul sa ii sariti in cap pentru ca vi sa scazut nota la purtare din cauza lui.asa am patit eu in generala avea un coleg un pistol cu bile la el si cineva a parat la profu de servici. profu a venit in clasa si ne-a intrebat cine are pistol noi nu am vrut sa zicem si ne-a lasat ceva timp de gandire vreo 10 min dar tot nu l-am parat pe colegul nostru.nea scazut la toti un punct la purtare.nu e ceea ce ai patit tu dar se potriveste cu TOTI PENTRU UNUL SI UNUL PENTRU TOTI.

| mgtow a răspuns:

Profa ta are o minte ca in regimul comunist CCCP de aceea v-a scazut nota la purtare.

| Mentaaaaa a răspuns:

Fii linistitaoh go on nota la purtare nu se scade asa una doua... problema trebuie pusa in consiliul profesoral si asta nu e usor treuie votata etc ...si nu cred ca a vorbit serios laughing v.a speriat

| arn64 a răspuns:

Toti pentru unu, da toata lumea il ajuta si pe ala, si pe ala, si pe ala, dar unu pentru. toti e aiurea

| cristian54 a răspuns:

E tampita profa ta laughing

Răspuns utilizator avertizat
| AnneMarri a răspuns:

nici eu nu-s de acord cu asta, mi se pare oo prostie ca dacă cineva face o prostie să sufere şi ceilalti care n-au nici o vină
p.s. la ora de română acel „măscărici" face şi mai multă gălăgie de uitat-ai cum se scrie corect?

Răspuns utilizator avertizat
| Vladex1 a răspuns:

Mie mi se pare corect unu pentru toti si toata clasa pentru unu. Inteles?