| Denis234567 a întrebat:

Salut, dacă nu ai 8 clase terminate, chiar nu poti sa ajungi ceva in viata? :'(

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si la cei care matura pe strada li se cere liceul. Tu ce meserie vrei sa ai? Care cerseste la coltul blocului?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Înscrie-te la o școală cu frecvență redusă, dacă școala ți se pare foarte dificilă. În general, cursurile se țin doar după-amiază, câte două-trei ore/zi.

Apoi, dacă te țin puterile, înscrie-te la o școală profesională, pentru a învăța o meserie, fiindcă vei obține și un certificat de calificare.
Fără opt clase, nu faci nimic, vei fi muncitor necalificat la munca câmpului (zilier) sau...
Haide, dragule, puțină ambiție! De ce să renunți la școală? Unde ți-s puterile?

| alexandrualind a răspuns:

Nu poti fi nimica!

| Andreeea21 a răspuns:

Bună.
Țin să te dezamăgesc, dar chiar nu ajungi să fii nimic bun în această viață.
Dar îți poți găsi de lucru cu un salar minim pe economie. ^_^