| domnuspike a întrebat:

o să primesc avertisment/kick/ban/vânătaie pentru că nu scriu cu literă mare la începutul propoziţiei?

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Posibil.

| EmaS a răspuns:

Pai de ce nu vrei sa scrii corect?

| domnuspike explică (pentru EmaS):

-cât trăim, învăţăm. unii învaţă pe unele domenii, alţii învaţă pe altele.
-e drept că s-o apucat "oamenii" şi o făcut regulament să scriem cu litere mari şi au pus asta ca standard naţional, cu ceva timp înainte să ne naştem, unii dintre noi.
-am tras concluzie: atâta timp cât Numele Bunului Dumnezeu poate fi scris în text, orice alt cuvânt se cade să fie scris cu literă mică.
-sau: iată că scriu Iisus majusculă. dacă scriu aici numele meu, ion, tot cu majusculă, m-am pus la egal cu acea "entitate" care o creat totul, de la stelele de pe cer până la ceara din urechile mele. şi ale voastre.
-bat câmpii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am vazut si 'experti TPU' care scriu asa.