| silviutzu17 a întrebat:

Sunt nou pe TPU si as dori sa stiu ce este aceea funda.Va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#16

2 răspunsuri:
| MadalinaElly a răspuns:

Buna,funda inseamna cand ii multumesti cuiva pentru raspunsul dat.

| Antoniia a răspuns:

Salut! Deci. funda este aceea funda din dreapta a unui raspuns la o intrebare! deci sa zicem ca tu acum ai pus o intrebare si cineva ti'a raspuns la ea! daca raspunsul iti place, onoreaza'l pe acel cineva cu fundita castigatoare care se afla acolo...in dreapta raspunsului, dai cu mouse'ul pe raspuns dar nu apesi click si iti apare acolo in dreapta o funda.dai pe ea si se face portocalie! Apoio sa-ti apara(Doresti sa pui acest raspuns cu fundita?)sau ceva de genu" si tu dai "da" si gata! Mie imi dai acum o fundita, te rog? sper ca te'am facut sa intelegi!