| Robeert98 a întrebat:

Am si eu o intrebare in legatura cu TPU : Cum ma fac expert TPU? Adica ce trebuie sa fac ca sa devin?

Răspuns Câştigător
| Kesi a răspuns:

Bine ai venit printe noi!
Calitatea raspunsurilor tale este cea mai importanta, nu numarul de fundite sau de voturi.Membrii TPU trebuie sa fie multumiti de raspunsurile pe care tu le oferi.La un momendat, cei ce detin TPU vor analiza cum te-ai descurcat tu, si vor lua decizia daca meriti sau nu sa devii expert.Deasemenea,sunt cateva reguli, precum:sa ai cel putin o fundita o data la 10 raspunsuri si cel putin 500 de raspunsuri castigatoare(care au primit funda). Activitatea ta sa fie canstanta si apreciata.Nici RANK-ul(pozitia ta in clasament nu conteaza asa de mult.TPU este un site de ajutor reciproc!
Mult noroc in continuare si numai bine!

7 răspunsuri:
| medgirl a răspuns:

In primul rind trebuie sa raspunzi la cat mai multe intrebari si sa cistigi cat mai multe fundite!

| smashedblackfox a răspuns:

Pare-mi-se ca trebuie sa aduni multe fundite

| smile20000 a răspuns:

Pai trebuie sa castigi extrem de multe funde (panglici) caut-o pe NoName ea este expert TPU si userulul anului. Funda?

| Vasi_2046 a răspuns:

Raspunzi corect si pe placul celui care intreaba, multe voturi pro si fundite

| denyiuly a răspuns:

Buna President!
ca sa devii expert TPU nu conteaza rank-ul(pozitia in clasament), numarul funditelor(funda=100puncte),numarul voturilor(inteligent sau folositor=1punct),ci calitatea raspunsurilor. daca ai sub 500 de raspunsuri nu poti devenii expert TPU. sper ca te-am ajuta.pa,pa,wave

NOname
| NOname a răspuns:

Nu contează foarte mult nici Rank-ul (pozitia din clasament, numarul de puncte), nici vechimea ta pe site şi nici numărul de răspunsuri câştigatoare (fundiţe), ci calitatea răspunsurilor, cât de mult ai ajutat. Activitatea trebuie să fie constantă şi de calitate. Singurele condiţii obligatorii (deşi au fost şi câteva excepţii) sunt: să ai în total minim 500 de răspunsuri şi să ai un raport (numărul răspunsurilor câştigatoare împărţit la numărul total de răspunsuri) de minim 10%, adică cel puţin un răspuns din 10 trebuie să fie câştigător (contează calitatea, nu cantitatea!). Tu trebuie să îndeplineşti toate aceste condiţii, iar administratorii vor hotărâ, când şi dacă a venit momentul. Ei au ultimul cuvânt. Citeşte şi aceste postări, plus comentariile: http://www.tpu.ro/blog/?p=601, http://www.tpu.ro/blog/?p=134&cpage=1#comment-8658!
Succes! Numai bine!

| DaNiElA_8352 a răspuns:

" Cum ma fac expert TPU? "
cum te faci tu?
poate cand implinesc eu 5 ani
dar pacat ca nu se mai poate
ca am mult peste 5 ani!