| lolly1130 a întrebat:

SALUT TPU-as vrea sa stiu ce imi trebuie sa devint expert TPU(cate funde, cate raspunsuri, ce rank etc.)Fundahappy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu conteaza foarte mult nici Rank-ul, nici vechimea ta pe site si nici numarul de raspunsuri castigatoare (fundite), ci calitatea raspunsurilor, cat de mult ai ajutat. Activitatea trebuie sa fie constanta si de calitate. Singure conditii OBLIGATORII (desi au fost si cateva exceptii) sunt: sa ai in total minim 500 de raspunsuri (le poti da intr-o saptamana sau in luni de zile, nu conteaza) si sa ai un raport (numarul raspunsurilor castigatoare impartit la numarul total de raspunsuri) de minim 10%, adica cel putin un raspuns din 10 trebuie sa fie castigator (conteaza calitatea, nu cantitatea). Iar administratorii vor hotara cand e momentul, ei au ultimul cuvant. Citeste si aceste postari (plus comentariile): http://www.tpu.ro/blog/?p=601, http://www.tpu.ro/blog/?p=134&cpage=1#comment-8658!
Succes! Numai bine!

4 răspunsuri:
| GaBBiii a răspuns:

Consider ca pentru a fi expert nu e important numarul de fundite si de "voturi"pe care unii sincera sa fiu le dau pur si simplu aiurea, ci de cat de mult ajuta acea persoana oamenii. Iarasi numarul raspunsurilor(cu miile la unii)nu e deoc important ci "consistenta"lor. Putini de aici merita fie experti.Cei care mie imi plac mult sunt Bacemi, Ioandelasal si april.Ioandelasal e o adevarata enciclopedie,Bacemi are profunzime iar april foarte multa sensibilitate.Din cei care nu sunt inca experti imi plac GanduriAlbe, ursulika(e genul de om care te binedispune)Roby67, tyana, Erotique Conseils.
Pa, pa.

| MysticWayz a răspuns:

Ca sa fii expert TPU, trebuie sa ai 100 funde ( 100 raspunsuri care s-au ales ca fiind castigatoare ). Aici ai mai multe detalii:
http://www.tpu.ro/blog/?p=134
Sper ca te-am ajutat. Funda? :)

| Kanghu a răspuns:

Nu iti trebuie un anumit numar de fundite, raspunsuri sau rank. Conteaza sa fii activ, sa dai multe raspunsuri si cel mai mult, depinde de calitatea raspunsurilor.

| Dianné a răspuns:

Daca ai fi expert TPU, trebuie sa ai rankul situat intre 1-10, 500 sau 1000 raspunsuri castigatoare, adica fundite, si in primul rand, nu ar trebui sa 'cersesti' funditele. Expertul TPU, trebuie sa aiba bucuria si placerea de a ajuta comunitatea, fara a astepta ceva in schimb. Pa, pa.