| k1d0 a întrebat:

Cum pot deveni membru senior? Dau FUNDA pentru cel mai rapid raspuns corect big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu peste 10 zile pe site şi peste 100 de răspunsuri.

9 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Ca sa devii membru senior trebuie sa ai activitate de 10 zile pe site, sa ai 100 de raspunsuri. Poti sa ajungi expert TPU.Nu conteaza numarul de fundite, ci raspunsurile tale sa fie de calitate.Singurele conditii obligatorii sunt: sa ai in total minim 500 de raspunsuri si sa ai un raport (numarul raspunsurilor castigatoare impartit la numărul total de raspunsuri) de minim zece la suta, adica cel putin un raspuns din 10 trebuie să fie castigator.Tu trebuie sa indeplinesti toate aceste conditii, iar administratorii vor hotara cand a venit momentul.Iti urez succes!

caramela
| caramela a răspuns:

Buna k1d0happy
trebuie sa ai 10 zile de la deschiderea contului, sa ai 100 de raspunsuri(de calitate)fii activ/a pe site, apoi adminii, vor avea grija sa iti schimbe statutul din junior in senior.
O zi frumoasa sa aihappy

| Lightning1997 a răspuns:

Trebuie sa ai minim 100 de raspunsuri si minim 10 zile de cand ai contul TPU.

| Anonima264 a răspuns:

Minim 100 raspunsuri si minim 10 zile!

| M1hai a răspuns:

Cand ajungi pe la 5000 de puncte

| Raptorvitus a răspuns:

Prima dată trebuie să fii membru senior, tu deocamdată eşti junior, iar pentru asta ai nevoie de minim 100 de răspunsuri şi 10 zile de logare/activitate pe site!

Iar apoi "Expert TPU" - trebuie să ajuţi intens comunitatea dând răspunsuri folositoare fără să cerşeşti funde, deoarece nu te ajută prea mult.
Degeaba ai funde multe, dacă nu înţelegi scopul site-ului şi anume scopul site-ului TPU este de a ajuta oamenii!
-să ai minim 500 răspunsuri, 10% să fie câştigătoare.
-să respecţi regulamentul:
http://www.tpu.ro/termeni-si-conditii
Mai multe vezi aici:
1.http://www.tpu.ro/blog/?p=601
2.http://www.tpu.ro/blog/?p=134
3.http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
Baftă!

| k1d0 explică:

Multumesc tuturor. I-am dat funda lui Skyfall deoarece el mi-a raspuns cel mai rapid la intrebare.(Si corect)

| CautNume a răspuns (pentru k1d0):

Cu placere!