| anonim_4396 a întrebat:

vin si eu cu o intrebare

Din ce caz este atata coruptie si prostie pe TPU?, mentionez ca adminii suspenda pe cine vrea in sesnsul ca ca de exemplu daca unu dintre utilizatori are contul suspendat desi el a depus raport primul in potriva unui oarecare utilizator si acel utilizator il raporteaza pe cel care a depus raportul primul tot cel care a depus raportul primul are contul suspendat si cu acel oarecare utilizator nu se ia masuri. Am trecut prin acest caz si am mai depus odata inca 3 raporturi catre alti utilizatori si nu sa luat masuri.
Se merita sa mai ramanem pe TPU? voi ce parere aveti?
Imi cer scuze ca nu am scris calumea ortografic insa trebuie sa plec imediat si eu la munca.

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Poate plângerile/raportările tale n-au fost suficient de detaliate/justificate. Când raportezi pe cineva, trebuie să ştii să-ţi susţii punctul de vedere, cu dovezi şi tot tacâmul. Şi dacă adminii vor considera, că ai dreptate, atunci da, utilizatorul respectiv va fi suspendat. Însă dacă argumentele tale n-au fost suficient de solide şi nu i-au convins pe admini, atunci nici suspendarea nu va avea loc.
Numai bine!

NOname
| NOname a răspuns:

Alex, chiar dacă unele postări de-ale lui (ma refer la kongeriket) pot părea supărătoare, deranjante, chiar violente uneori, el n-a făcut atac la persoană (de data asta), ci doar şi-a exprimat punctul de vedere. Şi chiar dacă avem păreri diferite vis-a-vis de aceste subiecte, nu cred, că e un motiv de raportare/suspendare. Fiecare are dreptul la o părere, oricât de greşită ţi s-ar părea ea.
La "Ştiinţă şi Filosofie" se dezbat probleme pe diverse teme, iar unele da, pot fi deranjante de multe ori. Însă suntem adulţi şi trebuie să învăţăm să respectăm şi părerile celorlalţi, chiar dacă nu suntem de acord cu ele.
Numai bine!

| bianca9422 a răspuns:

Nu inteleg de ce atata tam tam pentru a fi unii utilizatori suspendati

fratilor, TPU e facut sa ajuti nu sa te certi sau sa stai sa urmaresti utilizatori sa vezi cine greseste si cine nu!

daca te deranjeaza atat de tare cineva sau te consideri neindreptatit scriele adminilor si te vor ajuta, sunt sigura!

mult succeswinking

| Bibuşca a răspuns:

Buna!
Nu mi s-a intamplat nici o data asta dar da unii oameni persoane de aici cred ca rasporteaza pe cineva pe care il uraste sau sa faca mistouri.Dar daca este un om cu bun simt respecta regulile site-ului si raporta pe cine va care merita si totusi numai adminii pot lua hotararea.
Ti se pare cumva ca acesti oameni au fost suspendati pe nedrept: http://www.tpu.ro/utilizatori-suspendati/? Mie chiar mi se pare ca au meritat suspendarea adminilor.
Pa, pa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prostie si indolenta sint de acord, e cit cuprinde. Dar nu inteleg la ce fel de coruptie faci referire. In ce consta coruptia pe de pe site-ul asta?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand ma refer la coruptie zic si cred ca adminii suspenda pe cine vor ei si nu se ia masuri chiar cu toti. Dovezi desigur ca le-am pus la dispozitia lor capturi de ecran si chiar mi-a zis ca au fost sanctionati insa au trecut zile bune si nu am vazut sa fie avertizati acei utilizatori. Stiu ca poate par cam nebun in cea ce zic insa asta e realitatea asa e in Romania. Aici se gasesc intrebari ilerevante, fara sens, indemnatoare la rau, aici e prea mult satanism, si totul e tratat pe nedrept pe fostul cont doar pentru ca am spus adevarul am fost umilit si injurat pe nedrept desi am si dovedit cea ce am spus. Am sa dau un exemplu din miile de utilizatori de acest gen am dat de unul kongeriket
http://www.tpu.ro/utilizator/nijs
uitati ce poate sa spuna
http://www.tpu.ro/......a-doar-in/

http://www.tpu.ro/......-sunt-cea/
si sunt mai multe daca va uitati prin raspunsurile lui ramaneti socati.