| Cosminovici18 a întrebat:

Ce se intampla TPU in ultima vreme sunt tot mai multe intrebari si tot mai putine raspunsuri! De ce? nu aveti chef sa raspundeti la intrebari sau nu stiti sa raspundeti? funda raspunsului argumentat!

Răspuns Câştigător
| ILoveYouSoMuch a răspuns:

Buna! Oamenii pun mai mult intrebari stupide si fara rost, spun doua cuvinte si intreaba daca le dai funda daca nu le dai nu mai trimit intrebari. Uneori oamenii astia nu isi dau seama ca noi avem nevoie de ajutor! De ce s-a format TPU daca faceti asta? Mai sunt si niste oameni care nu trimit intrebari fara rost si ma bag si eu in chestia asta.nu avem ce sa facem!

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Se răspunde acolo unde se cunoaște, nimeni nu le știe pe toate.
Pa, pa.

| NoNameJunior a răspuns:

Salut! sunt mai multe motive.a inceput lumea sa se duca la scoala/liceu/facultate/servici si nu prea mai stau pe TPU.mai sunt si unii utilizatori care pun intrebari despre teme si lumea nu se oboseste sa raspunda la astfel de intrebari.
eu asta cred.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

▲ ► ▼ ◄▼ ◄ ▲ ► ▼ ◄ ▲ ► ▼ ▼ ◄ ▲ ► ▼ ◄ ▲ ► ▼ ◄ ▲ ► ▼ ◄ ▲ ► ▼ ◄ ▲ ▼ ◄ ▲ ► ▼ ◄ ▲ ► ▼ ◄▼ ◄ ▲ ► ▼ ◄ ▲ ► ▼ la dracu, mi-am scapat punga de skittles!
Nu m-am putut abtine, vazand numele tau! Ce-i drept am dat un copy-paste, dar parca prea se potrivea!
Cat despre intrebarea ta, ce sa-ti spun? Conteaza foarte mult si calitatea intrebarilor. Asa intrebari-asa raspunsuri. Parerea mea.

| Minks a răspuns:

As zice sa se puna accent mai mare pe calitate, nu pe cantitate. Degeaba sunt multe intrebari/raspunsuri daca acestea sunt in dorul Lelii.

| Lisadream a răspuns:

Sunt putine raspunsuri pentru ca
1. sunt mai multi cei care intreaba decat cei care ofera raspunsuri
2. sunt utilizatori care pun 3 intrebari intr-o ora (cum se face tema la mate?, cum imi dispare cosul din barba? si eventual cum se rezolva si tema la romana.)
4. sunt intrebari la care nu merita sa raspunzi
5. sunt intrebari generale care nu ofera multe detalii si atunci necesita un raspuns elaborat iar majoritatea cauta sa ofere un raspund scurt si la obiect
Nu cred ca se pune problema de a sti sau nu sa raspunzi. Mai mult conteaza sa oferi din timpul tau sa dai un raspuns. Si pana la urma degeaba ai o intrebare cu 10 raspunsuri din 2 cuvinte. Mai bine un raspuns bun si gandit decat 10 proaste
Daca fiecare persoana care adreseaza o intrebare ar raspunde in schimb la 3 intrebari cred ca s-ar schimba situatia.