| MarianGeezzz a întrebat:

Salutare! Sunt Marian, voiam sa va intreb: am un tractor john deere 2040 din '79 si nu imi mai ridica tirantii, am reparat o conducta la el care era fisutata si pierdea ulei hidraulic, am bagat ulei pana unde trebuie si fara greutate pe ei ii ridica foarte incet, are servo si tremura volanul cand iau viraj, tirantii ii ridica doar fara greutate si foarte foarte incet, va rog niste pareri?

Răspuns Câştigător
| DontActLikeMe a răspuns:

Cred ca e ceva legat de sistemul hidraulic, iar aici sunt mai multe variante: aer in sistemul hidraulic, filtru de ulei infundat, pompa uzata sau supapa de presiune defecta

| MarianGeezzz explică (pentru DontActLikeMe):

Merci mai astept niste pareri dar cred ca am aer in sistem...

| DontActLikeMe a răspuns (pentru MarianGeezzz):

E destul de probabil