| Mădă_Mădălin_1998_LIyu a întrebat:

Salutare TPU la ce ajuta atunci când dai fundiță la cineva? Dau funda la cel mai bun răspuns sper că va ajută la ceva, mersi

Răspuns Câştigător
| Darkmagic a răspuns:

Pe langa sensul de "Multumesc", "Funda" mai are un rol foarte important.
Acela de a semnaliza un raspuns, dupa caz: corect, inteligent, interesant, important, etc.
ASTA este de fapt rolul principal, de aceea raspunsul cu funda este scos in evidenta.
Din pacate pentru economia site-ului, foarte multe "funde" au devenit "semafoare" ale prostiei care mai mult induc in eroare cititorii.

https://www.tpu.ro/......i-chestii/

https://www.tpu.ro/......-luminata/

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pur simplu i spui multumesc ca te a ajutat

| LoveSleep a răspuns:

Pe mine unul m-a scăpat de cancer, dar mai dă-mi una, să fiu sigur.

| liliana77any a răspuns:

Nu te ajuta la nimic, insa e un fel de motivare (un semn ca ai fost ajutat de cineva).

| GazzaRecordsRo a răspuns:

Da-i dracu, nu le mai da funda, sa raspunda din placere nu pentru funda