| Acidutza a întrebat:

Spuneti-mi va rog frumos...cum imi pot schimba imaginea de profil pe TPU?

Răspuns Câştigător
| Mihail2020 a răspuns:

ITI ZIC EU.
Te duci in stanga si dai [Editare profil ]
Iar in dreapta arata asa: Nume, sex, email, etc
Tu alegi asta.
Selecteaza imagine profil
Bagi imaginea si s-a schimbat imaginea dai ok dupa ce ai selectat.
GATA SA REZOLVAT!

9 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
intra la editare profil, se afla in stanga ta unde scrie Logat ca Acidutza dai click si te duci la selecteaza o poza/imagine de profil, dai click pe alege, si ti se deschide un chenar, te duci in documentele tale sau unde ai tu poze, selectezi poza/imaginea dorita...
sper sa reusesti
Mult succes si o zi frumoasa sa aihappy

| CautNume a răspuns:

Intri la "Editare profil": (chenarul portocaliu din stanga) si dai la "Rasfoire" (la "Selecteaza imagine profil") si dupa ce ai ales o poza dai la "Salveaza profilul".
Trebuie sa astepti 1-2 zile pentru ca poza trebuie aprobata de un administrator. Succes!
Mai multe despre TPU: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
http://www.tpu.ro/blog/

| onasis1961 a răspuns:

Cum imi pot modifica datele contului?
Iti poti edita datele de pe profil dupa ce te loghezi din sectiunea "Editare profil" sau accesand http://www.tpu.ro/site-users/edit/. Tot aici iti poti schimba si fotografia de profil. Daca vrei sa iti editezi datele de logare (adresa de e-mail si parola), o poti face din "Editeaza datele de logare" sau accesand http://www.tpu.ro/site-users/edit-login-info/

| BlackEyedGirl a răspuns:

Ai in stanga lista cu datele contului tau. Dai pe Editare profil, iar in pagina care se deschide, mai joc scrie Schimba imaginea de profil, Dai pe Choose file, alegi imaginea din calculator si apoi dai Salveaza profilul. Vezi ca s-ar putea sa nu apara din prima(nu se intampla intotdeauna), daca se intampla asa, o lasi asa si astepti cateva ore.

| deeadeea111 a răspuns:

Intri la editare profil o sa-ti apara asahttp://www.tpu.ro/site-users/edit/ cauti si gasesti selecteaza imaginea de profil da-i acolo si-ti alegi o fotografie de pe computerul tau funda?:-)

| KillerBunny1500 a răspuns:

Te duci unde iti apare " logat ca Acidutza " si selectezi " Editare profil ", dupa ce ti se deschide o noua pagina apar mai multe chestii de modificat, dar tu selecteaza " selecteaza imagine de profil " si iti selectezi o alta imagine.

| beatricegolban a răspuns:

La stinga unde scrie sus,, logat ca Acidutza, mai jos cauta,, Editare profil"

| RalucaGabriela16 a răspuns:

Buna! Te duci in stanga la editare profil! Alegi editeaza fotografia de profil! Apoi bagi imaginea din PC'ul tau...si dupa dai ok dupa ce ai selectat poza! Si s-a schimbat! Sper ca am fost de ajutor! Pupiciii:**