| mirunika12 a întrebat:

Sunt noua! Cine imi spune si mie cum se da funda si cum se adauga prieteni?

Răspuns Câştigător
| SupraDozaDeVise a răspuns:

Bine ai venit intre noi happy Cum dai funda? Deci, la intrebarea pe care ai pus-o tu iti vor raspunde persoane iar in dreptul raspunsului iti apare o funda neagra si scrie "declara raspunsul castigator ".
Asa si..cum poti adauga prieteni? Mergi la profilul cuiva si acolo vei vedea un "+", iar langa acesta scrie "adauga prieten", intr-o casuta verde happy

Apropo, problema cu funda o poti incerca cu mine whistling Si ma poti adauga si prieten happy Asa o sa vad daca ai inteles. Baftaa!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru SupraDozaDeVise):

Ce șmecher esti.

| SupraDozaDeVise a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Dc? Pt ca i-am raspuns la intrebare? Oricum, trebuie` sa mai fi si smecher.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru SupraDozaDeVise):

Nu de asta, ci de faptul că așa sînte m noi românii, nu face m nimic fără să ne dea cineva ceva in schimb, ai răspuns bravo tie, dar imediat funda. Funda este ca un fel de șpagă.

8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! funda se da raspunsului castigator, e o rasplata si un "Multumesc" pentru ajutorul acordat+ funda valoreaza 100 de puncte, funda se da, dar si se primeste, datorita acestor funde primesti punctaj si ocupi un loc fruntas in clasament...in momentul in care tu ai pus o intrebare pe site, astepti raspunsuri, in dreptul fiecarui raspuns apare o fundita, cand crezi ca ai gasit raspunsul multumitor, poti declara castigator acel raspuns, dand click pe acea fundita, odata declarat castigator, numai poti da altcuiva o alta fundita, la restul raspunsurilor le poti da vot, sub fiecare raspuns exista optiune Evalueaza, dai click si iti apar niste casute cu voturi..folositor, inteligent etc.tu bifezi ce casute vrei tu in functie de calitatea raspunsului respectiv, apoi dai click pe celalalt Evalueaza pentru a fi inregistrate voturilehappy
Cum adaugi prieteni? simplu...intri la comunitate si te duci pe rofilul fiecarui utilizator, sub poza de profil, sunt optiuni si cea de a adauga ca prieten, dai click si astepti sa ti se confirme acceptarea.
O zi frumoasa sa aihappy

| CautNume a răspuns:

Funda- Atunci cand la o intrebare de a ta alegi raspunsul castigator, cel mai bun.Un fel de "multumesc".
Langa fiecare raspuns ai o funda gri.Dai click pe ea si ai ales raspunsul.NU trebuie sa ai funde ca sa poti da si NU trebuie sa dai funde ca sa poti primi. Funda inseamna si 100 de puncte.Multi cred ca daca ai multe funde devii Expert TPU, dar nu este asa.
Ca sa adaugi un user la prieteni intri la profilul acestuia si sub poza de profil scrie "Adauga ca prieten".Dai click acolo.
Succes!
Mai multe despre TPU: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
http://www.tpu.ro/blog/

| MrAngelus a răspuns:

Http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

Cum dai funda? In dreapta fiecarui raspuns ai o funda portocalie sub care scrie "Declara raspunsul castigator". Dai click pe ea, dupa care raspunzi cu ok la intrebarea "Esti sigur ca vrei sa alegi raspunsul ca fiind castigator?".

Cum poti adauga prieteni?

Te duci pe profilul lor si dai click pe butnoul verde "Adauga ca prieten".

Cum pot accepta prieteni?

In profilul utilizatorului (Editare profil – partea de jos a paginii) ai modalitatile in care poti accepta prieteni: automat (auto-add), manual sau ii poti refuza pe toti cei care doresc sa te adauge.

| mirunika12 explică:

Multumesc tuturor!