| davidadrianvladut1 a întrebat:

TPU asta este întrebarea pentru tine. Vreau tu să îmi răspunzi la ea. De ce nu nu pot sa modific eu dacă am greșit si am publicat răspunsul?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ba da, se poate edita, ca si pe Facebook!

Poți rectifica întrebarea in decursul unei zile (24 ore, fără niciun minut întârziere). Tot la fel e și cu răspunsurile.

Pentru a modifica o intrebare, intri aici:
https://www.tpu.ro/intrebarile-mele/

Pentru a modifica un răspuns, intri aici:
https://www.tpu.ro/raspunsurile-mele/

si sub fiecare intrebare ori răspuns, vezi că apar undeva două "casute" colorate, pe una dintre ele scrie "Modifică (sau "Editează", nu mai rețin exact) și in cealalta casuta scrie "Șterge"(intrebarea)

Dacă alegi să ștergi postarile in decursul celor 24h, intrebarile/raspunsurile tale nu vor mai apărea cu "davidadrianvladut intreabă", ci vor apărea cu: "anonim întreabă", respectiv "anonim răspunde".
Iar dacă ștergi o intrebare, inainte de a primi un răspuns, va fi eliminata definitiv (nici măcar ca postare anonimă nu va rămâne!)
Când e vorba de ștergerea unei postări (fie că e întrebare, fie că e un răspuns), se șterg individual, nu toate odată. Sunt permise 10 intrebari și 10 răspunsuri șterse pe zi.
Dai click pe "șterge", de sub fiecare intrebare sau răspuns, apoi trebuie să te loghezi pe adresa ta de email si să confirmi ștergerea, cu un click pe linkul ce iti apare pe acolo.
Când ai depășit numărul de postări șterse, sub intrebare nu va mai aparea optiunea de stergere.

Citeste si punctele 05 și 06 din "Întrebări frecvente", fiindcă găsești răspuns la toate nelămuririle tale:

https://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

De fapt, citeste tot ce e pe-acolo, fiindcă sunt informatii utile.

9 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Functia e disponibila de 24h din momentul postarii. Dacă cele 24h s-au scurs, raspunsurile & intrebarile nu mai pot fi editate.

| davidadrianvladut1 explică (pentru floresdemayo):

Dar nu merge direct la întrebare să editez? Cum e ca si pe Facebook...

| davidadrianvladut1 explică (pentru floresdemayo):

Mersi ????

| floresdemayo a răspuns (pentru davidadrianvladut1):

Cu drag!

| floresdemayo a răspuns (pentru davidadrianvladut1):

Ba da, se poate edita, ca si pe Facebook!

Poți rectifica întrebarea in decursul unei zile (24 ore, fără niciun minut întârziere). Tot la fel e și cu răspunsurile.

Pentru a modifica o intrebare, intri aici:
https://www.tpu.ro/intrebarile-mele/

Pentru a modifica un răspuns, intri aici:
https://www.tpu.ro/raspunsurile-mele/

si sub fiecare intrebare ori răspuns, vezi că apar undeva două "casute" colorate, pe una dintre ele scrie "Modifică (sau "Editează", nu mai rețin exact) și in cealalta casuta scrie "Șterge"(intrebarea)

Dacă alegi să ștergi postarile in decursul celor 24h, intrebarile/raspunsurile tale nu vor mai apărea cu "davidadrianvladut intreabă", ci vor apărea cu: "anonim întreabă", respectiv "anonim răspunde".
Iar dacă ștergi o intrebare, inainte de a primi un răspuns, va fi eliminata definitiv (nici măcar ca postare anonimă nu va rămâne!)
Când e vorba de ștergerea unei postări (fie că e întrebare, fie că e un răspuns), se șterg individual, nu toate odată. Sunt permise 10 intrebari și 10 răspunsuri șterse pe zi.
Dai click pe "șterge", de sub fiecare intrebare sau răspuns, apoi trebuie să te loghezi pe adresa ta de email si să confirmi ștergerea, cu un click pe linkul ce iti apare pe acolo.
Când ai depășit numărul de postări șterse, sub intrebare nu va mai aparea optiunea de stergere.

Citeste si punctele 05 și 06 din "Întrebări frecvente", fiindcă găsești răspuns la toate nelămuririle tale:

https://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

De fapt, citeste tot ce e pe-acolo, fiindcă sunt informatii utile.

| Mayhem666 a răspuns:

Poti sa faci asta, doar sa nu lasi prea mult timp sa treaca, ca altfel nu mai ai cum sa modifici.
Daca intri la tine pe profil si intri la raspunsuri date sau intrebarile tale, depinzand de ce vrei sa modifici, o sa gasesti acolo 2 butoane, unul pentru a modifica raspunsul/intrebarea, si unul pentru a sterge raspunsul/intrebarea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intră la tine pe profil la rubrica "Răspunsurile mele". Dacă răspunsul e dat recent, o să-ți apară opțiunea de editare.

| davidadrianvladut1 explică (pentru anonim_4396):

Nu îmi apare

| anonim_4396 a răspuns (pentru davidadrianvladut1):

Poate pentru că ai intrat la "Răspunsuri date", adică ai apăsat pe nume sau poză ca și cum ai verifica profilul altcuiva. Intră din meniu, sub notificări, mesaje și prieteni, la "Răspunsurile mele". Dacă intrii de acolo, o să-ți apară sub răspuns "Modifică".