| Gizăz a întrebat:

Ummm... o întrebare. Sunt de mult pe site, dar am intrat foarte rar în ultimul an. Nici nu ştiam de "Oracol". Întrebarea ar fi... care e "geniul" de postează? Întrebări de magie, vrăjitoare, vise, ocultism pueril şi superstiţie?! Parcă era un site de educare, nu de prostire.

Răspuns Câştigător
| Leocerba a răspuns:

Ummm, mi-e teama ca "e" mai multi care posteaza intrebari in Oracol, prea se acopera domenii vaste si, pentru ca durerea mea sa fie totala, beneficiaza si de impunitate.
Scheiße!

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Eu as fi de parere sa scoata acest Oracol si sa inventeze altceva.
Ai puterea si decizia de a nu rasunde.
Intrebarile sunt "fabricate" de admini
O zi buna sa aihappy

| Caro34 a răspuns:

E democratie! Fiecare spune ce vrea si in forma in care vrea. Stai! Am citit pe site-ul asta niste intrebari ca sta mata in coada, asa ca acelea de magie si vise sunt dragute. Este un loc in care poti alege alta intrebare si la cea care nu-ti place sa nu raspunzi. Poate cel care a postat-o voia sa se informeze mai mult asupra acelei teme! Numai bine!

NOname
| NOname a răspuns:

Mai degrabă, prin sondaj, încearcă să depisteze nivelul de ipocrizie din ţară, căci mulţi se declara nesuperstiţioşi, dar cred în toate prostiile posibile (îngeri, draci, vrăji, icoane ce plâng, moaşte ce fac minuni, le îndeplinesc dorinţele, etc).

Dar îţi dau dreptate, multe întrebări lasă de dorit.

| Fatamuntilor a răspuns:

Intrebarile sunt puse de admini si cred eu inspirate din postarile utilizatorilor.
La cate intrebari aiurea citesc acestea sunt mai degraba puerile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!

Oracolul TPU este un instrument esential proiectului www.1424.ro, un site de rapoarte, statistici utile diverselor branduri.