| mimi2000mimi a întrebat:

Va rog sa cititi intrebarea,chiar daca e cam lunga.e o problema la mine la TPU:pot scrie o intrebare sau un raspuns, corect gramatical.stiti atunci cand postati si apare "doresc sa il editez" si "doresc sa il public".in intervalul ala de timp,dupa ce am dat "doresc sa il public",imi aparea ca mesajul meu e trimis spre publicatie,pe fundal mi se vedea raspunsul,in care am scris cuvantul "problema" corect,dar dupa aia mi-a aparut ca in mesajul meu apar greseli,si mi-a subliniat "problema". care ii faza? ca de multe ori imi apare asa,de-aiurea,ca eu tot timpul citesc si corectez! si daca vi s-a intamplat si voua sa-mi raspundeti si daca nu,nu,decat sa imi ziceti ca "nu am fost atenta",fiindca,uneori,chiar asa este,dar de cele mai multe ori, scriu corect si imi apare ca am gresit.

5 răspunsuri:
| TPU.ro a răspuns:

Care era exact contextul in care ti-a fost subliniat cuvantul "problema"?

Alexandra - TPU

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
se intampla mereu si la toata lumea, uneori are dreptate, alteori nu, se intampla sa fie trimis raspunsul si ulterior constat ca mai am cate o litera lipsa ori gresita, atunci ma intreb... oare robotelul nu vede? dar nu caut sa fac din asta un subiect major...am posibilitatea sa reeditez si asa fac.
O frumoasa zi sa aihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, e aiurea. Te cred că nu ai greșit. Roboțelul are probleme și el și are nevoie de o carte de gramatică. Pentru probleme de genul, apelează la http://www.tpu.ro/contact

| PotatoMustDie a răspuns:

Da, cred ca e de la ei. Trebuie reactualizat dictionarul TPU.

| myruna2012 a răspuns:

Da, poate vroiai sa scrii problema cu caciulita la ultimul ''a''
Sau ma rog, chestii din astea e aiurea