| anonim_4396 a întrebat:

Voi cum puteti pe TPU emoticon care,, se tavaleste pe jos de ras"? Daca pun emoticon care rade cu lacrimi, imi baga semnul intrebarii. Si ala care zambeste larg... ala cum se face? Stiu ca-i cam ciudata intrebarea, dar chiar sunt curioasa

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Emoticonul care se tavaleste pe jos semnul egal = si 2 paranteze )) rolling on the floor
Emoticonul care rade 2 puncte si 2 paranteze laughing
Emoticonul care zambeste 2 puncte si litera D big grin

| Bizon95 a răspuns:

Problema cu semnul intrebarii e ca cel caruia ii trimiti SI browserul tau trebuie sa recunoasca, codul introdus de catre programul tau de emoticoane, si presupun ca tu ai Android sau ceva asemanator

asa ca sa iti raspund la cele 3 emoticoane pe care le-ai cerut si pun spatii intre caractere ca sa nu translateze in emoticon
-ras cu lacrimi: laughing : ) )
doua puncte urmate de doua paranteze care inchid
-tavalit pe jos: rolling on the floor = ) )
la fel ca cel de mai sus dar cu egal in loc de doua puncte
-ranjit cu gura pana la urechi: big grin : D
doua puncte urmat de D mare

-scos limba: tongue : P
doua puncte urmat de P

astea sunt emoticoane STANDARD, de cand s-a inceput utilizarea emoticoanelor, din pacate programe de pe Android, Youtube SI IMBCILITATEA INCREDIBIL DE IMBECILA numita Yahoo, au decis in nemarginita lor imbecilitate imbecila sa schimbe aceste coduri standart

(ce am cu Yahoo? ai chef sa citesti vreo 10 pagini de injuraturi toate la obiect, nici una subiectiva? big grin )

| danbnz a răspuns:

Cele de pe yahoo mess merg aici:
http://www.emoticonr.com/emoticons/yahoo

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un egal şi două paranteze - pentru ăla care se tăvăleşte
Semnul două puncte şi un "D" - pentru ăla care zâmbeşte larg

| DARLINGx a răspuns:

rolling on the floor știu doar câteva și eu.D