| NameName a întrebat:

Voi pe TPU raspundeti intrebarilor doar pentru fundite sau voturi? Daca nu pentru asta, de ce raspundeti? Pentru ca in ziua de azi, oamenii nu prea se ajuta intre eibig grin...

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

În primul şi în primul rând răspund din plăcere.

11 răspunsuri:
| AnneMarri a răspuns:

Recunosc, mai demult, am răspuns numai din plictiseală, să-mi ocup timpul. Când am aflat de fundiţă, am cerşit şi fundiţă. De voturi, nu mi-a păsat niciodată însă.
Dar, când am avut şi eu o problemă şi, am văzut ce rău este să nu primeşti răspunsuri serioase, nişte ajutoare sincere, pe care le aştepţi cu sufletul la gură, am decis să îi ajut cu adevărat pe cei de pe TPU.
În prezent răspund pentru a încerca să ajut pe cineva cu părerea mea, deoarece ştiu ce greu este să ai nevoie de o vorbă bună şi să nu primeşti.

| 9gag a răspuns:

Eu raspund la intrebari atunci cand nu am ceva mai bun de facut si nu o fac pentru fundite pentru ca sincer imi este indiferent daca primesc sau nu.

| JohnnyBi a răspuns:

La asta ma gandeam si eu. raspund numai pentru o funda portocalie pe un site. altceva mai bun nu am de facut decat sa iau laptopul la toti prietenii sa le arat rangul meu pe un site de socializare. sunt atat de bun, uite sunt in top 1500. o sa moara de oftica toti prietenii mei... //sarcasm off

| SnowBella a răspuns:

Inca o intrebare "inteligenta"...
In nici`un caz pentru fundite. Mai mult de plictiseala, dar si din placere.
---
Think clear!

| fulgerul46 a răspuns:

Eu raspund pentru ca daca ajut voi fi ajutat asa am ajutat multe persoane si nu-mi pasa daca mi-a dat funda sau nu

| CattyA a răspuns:

Mie imi place sa discut, sa vorbesc, sa dezbat happy. Nu e ca si cum fundele ti-ar da bani sau ceva material, in schimb, citesti raspunsurile altora, si aduni cunostinte.

| yonutz96 a răspuns:

Nu,nu rasp pentru voturi fiecare rasp ce stie ce nu stie nu rasp nu poate ajuta

| HeX a răspuns:

Da, exact!

| BalcuIrina a răspuns:

Unele intrebari sunt interesante si de aceea dau raspunsuri. Uneori incerc sa ajut, dar cred ca orice user s-a gandit si la funda. Atunci cand un om face un lucru bun isi doreste o recompensa. Fundita este privita astfel. In orice caz, poate fi placut sa ajuti unele persoane sau sa intri in dezbateri. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce? Pentru că pot!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deja am răspuns la zeci de întrebări cu acest subiect.
Nu te aștepta la nu știu ce sinceritate aici.Lumea e ipocrită. Toți vor încerca să smulgă o fundă/vot spunând "da desigur eu sunt aici doar ca sa ajut nu pentru fundite si altele".
Eu răspund și ca să îmi fac prieteni, și ca să îmi testez cunoștințele, și ca să ajut deși e printre ultimele scopuri, fiindcă oricum puțini au nevoie de un ajutor real aici, de exemplu Adolescenți e extensie facebook aproape.