| BiaLove12 a întrebat:

1-Cum a scos Stefan cel Mare sabia din fantana?

2-Conduci o masina, in fata ta este o baba un bebelus si o caprioara, ce calci?

3-Un avion se prabuseste la granita dintre Ungaria si Romania, unde sunt ingropati supravietuitorii?

4-Pe un lac inghetat se afla 5 pasari zburatoare si o gaina, vanatorul impusca o pasare, cate raman pe lac?

5-Am avut 10 pesti in acvariu, 5 sa-u innecat cati au mai ramas?

6-Cu ce picior a pasit Stefan cel Mare prima oara pe scara trenului?

7-Daca-i spui pe nume nu mai e aici.

8-Ce merge pe apa si nu se uda?

Raspunsurilor corecte Dau funda!laughing

Răspuns Câştigător
| Needle a răspuns:

1. Uda
2. Frana
3. Nu ii ingropam pentru. ca sunt supravietuitori
4. gaina, celelalte zboara
5. Pestii nu se ineaca
6. Nu erau trenuri atunci
7. Linistea
8. Umbrabatting eyelashes

13 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Ăhăm,tu fără google știai răspunsurile?

| niko200 a răspuns:

1)uda/de maner
2)Frana ca sa nu faci accident
3)nicaieri pentru cainca traiesc
4)niciuna,pentru ca s-au speriat
5)10 pentru ca pestii nu se ineaca
6)Cu niciunul pentru ca nu existau trenuri pe vremea lui.dar daca ar fi existat ziceam: Cu cel cu care n-a pasit a 2-a oara
7)Linistea..pentru ca daca zici, nu maie tacerepentru ca ai vb
8)Umbra ta.

| suit?r a răspuns:

La 3 raspunsul este in cimitir.big grin

| blueangel99 a răspuns (pentru suit?r):

Serios? Tu supravieţuitorii îi bagi în mormânt? raised eyebrows

| suit?r a răspuns (pentru blueangel99):

Ups...uite vezi ca sunt intrebari logice?tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Cu multă dexteritate, după care a ridicat o mănăstire pentru a celebra această reuşită.
2. Bebeluşul.
3. Asta e problemă de autonomie.
4. Niciuna. Cei care spuneţi că rămâne găina înseamnă că nu ştiţi ce viteză prinde o găină atunci când este speriată.
5. S-au înecat*, fir-ar mama ei de limbă română.
6. Regio, InterRegio sau InterCity? Dacă nu se specifică, n-am de unde să ştiu.
7. Hector Con Carne.
8. Cine*. Iisus Hristos.

| blueangel99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eşti tare de tot laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Uda
2.Toate
3.Nicaieri
4.1, gaina
5.Pestii nu se inceaca
6.Nu exista tren pe vremea lui
7.Linistea
8.Umbra

| Bubbles12345 a răspuns:

1.uda

| KRIIIX a răspuns:

1. Cu magnetul!
2. Caprioara, fiindca nu are ce cauta pe strada. deci nu imi pot lua permisul pentru asta!
3. La vama!
4. Niciuna, fiindca o prinde pe gaina!
5. Toti, ceilalti s-au inecat la reconstituire!
6. Trenurile nu aveau scari pe atunci!
7. Dracul!
8. Iluzionisti de ****!

| crazydeea a răspuns:

Baai de ce te-ai grabit cu funda ca stiam si eu! >:p

| Scorbut a răspuns:

1-Cum a scos Stefan cel Mare sabia din fantana?

Uda

2-Conduci o masina, in fata ta este o baba un bebelus si o caprioara, ce calci?

Frana

3-Un avion se prabuseste la granita dintre Ungaria si Romania, unde sunt ingropati supravietuitorii?

Au supravietuit, deci..nu ii ingropam big grin
4-Pe un lac inghetat se afla 5 pasari zburatoare si o gaina, vanatorul impusca o pasare, cate raman pe lac?

Gaina, fiindca celelalte zboara

5-Am avut 10 pesti in acvariu, 5 sa-u innecat cati au mai ramas?

10. Pestii nu se ineaca

6-Cu ce picior a pasit Stefan cel Mare prima oara pe scara trenului?

Existau trenuri pe vremesa lui Stefan cel Mare?:s

7-Daca-i spui pe nume nu mai e aici.

Linistea

8-Ce merge pe apa si nu se uda?

Umbrawinking

Nu a fost asa greu big grinbatting eyelashes

| BiaLove12 explică:

Raspunsului*

Întrebări recente